Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Wieści z obozu Mastiphal

Muzycy black metalowego Mastiphal zapowiadają premierę swojego nowego albumu zatytułowanego "Parvzya" na maj tego roku. W szwedzkim studio Necromorbus zakończyły się właśnie prace nad utworami, które znajdą się na nowym krążku. Za miks odpowiadał Sverker "Widda" Widgren. Dokładną datę premiery ustalono na 15 maja. Album zostanie wydany przez Witching Hour Productions w formie ekskluzywnego digibooka oraz LP gatefold.
„Przez blisko rok pracowaliśmy nad utworami, które znajdą się na płycie. Nie spieszyliśmy się również podczas produkcji płyty. "Widda" okazał się bardzo cierpliwym człowiekiem, który podczas miksów mocno liczył się z naszym zdaniem. Pierwotnie płyta miała się ukazać jesienią ubiegłego roku. Nie było jednak żadnej presji ze strony wytwórni, która wykazała się olbrzymim zaufaniem wobec naszych opóźnień. To wszystko spowodowało, że po raz pierwszy w historii Mastiphal jesteśmy zajebiście zadowoleni z efektów naszej pracy. W latach 90-tych zdecydowanie nie mieliśmy tak dobrych warunków pracy. Tym razem album brzmi znakomicie i jest wspaniałą wizytówką tego, na co obecnie nas stać” - podkreśla Flauros, wokalista zespołu.

Mastiphal potwierdził swój udział na The Underground Unleashed Festival, który odbędzie się we wrześniu w Darjeeling, w Indiach. Podczas trzydniowego koncertu wystąpi także inny polski zespół, dark metalowy Darzamat. Jedną z gwiazd jest amerykański Incantation. Impreza odbędzie się w dniach od 30 września do 2 października.

Przypomnijmy, że „Parvzya” czyli "Dzień gniewu pańskiego" to dziesięć premierowych kompozycji utrzymanych w klimacie klasycznego black metalu z wyraźnymi wpływami muzyki metalowej lat 80-tych i 90-tych. Tytuł albumu "Parvzya" (czyt. Paruzja) z greckiego oznacza obecność, przyjście, pojawienie się. - Paruzja ma dla nas związek z powrotem na scenę zespołu Mastiphal. Z drugiej strony jest tu oczywiście aspekt religijny, czyli dzień gniewu pańskiego, któremu towarzyszyć będą wszelkie plagi i nieszczęścia - tłumaczy Flauros, który obok gitarzysty Cymerisa jest współzałożycielem Mastiphal. Nowym członkiem formacji jest  gitarzysta Daamr, z którym Flauros współpracował już w projektach InDread Cold oraz Darzamat. Skład uzupełnia gitarzysta i jednocześnie basista Oppressor oraz perkusista Senator. Muzycy Mastiphal podczas sesji nagraniowej zarejestrowali jedenaście nowych kompozycji. Jednak tylko dziewięć z nich znajdzie się na wersji CD. Utwór "Reclaming the Throne" jest przeznaczony wyłącznie na winylowe wydanie płyty, zaś numer "Ritual" został nagrany z myślą o specjalnej kompilacji "Silesian Black Attack", ukazującej elitę śląskiej sceny blackmetalowej (min. Besatt, Furia, Throneum czy Massemord).

MySpace: www.myspace.com/mastiphalofficial
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły