Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Wieści z obozu Diavolopery

Diavolopera, darkwave, rock gotycki, artrock, rock. Broken

Kilka dni temu ukazał się pierwszy singiel nowej odsłony trójmiejskiej Diavolopery, z wokalistką Anią Blomberg-Gahan, znaną dotychczas z zespołów Batalion d’Amour i Dance on Glass. Utwór, zatytułowany "Broken", w pełni zachowuje dotychczasową energię i charakterystyczne brzmienie zespołu, a nowa barwa wokalu sprawia, że Diavolopera po raz pierwszy w historii swojego istnienia odkrywa nieco inne muzyczne obszary, nawiązujące do tradycyjnego rocka gotyckiego i darkwave.  

Subtelne, aczkolwiek dynamiczne wokale i pełen dramatyzmu tekst, w połączeniu z charakterystycznymi dla Diavolopery nietuzinkowymi aranżacjami i muzycznymi pomysłami, wyśmienitym, nowoczesnym brzmieniem oraz – przede wszystkim - doskonałym warsztatem instrumentalistów, tworzą zaskakującą, wybuchową mieszankę, która ma wielką szansę trafić do serc fanów zarówno nowoczesnego, mrocznego, nasyconego inteligentnymi, elektronicznymi dźwiękami metalu, jak i typowych ‘tradycjonalistów’, którzy już ponad dekadę temu każdej sobotniej nocy z niecierpliwością oczekiwali kolejnych audycji ś.p. Tomka Beksińskiego, z nadzieją, że usłyszą kolejne ‘muzyczne perełki spod ciemnej gwiazdy’ (Tomek wielokrotnie prezentował na antenie poprzedni zespół Ani, Batalion d’Amour).

Diavolopera w nowym składzie współpracuje od listopada ubiegłego roku. Po rozstaniu z poprzednią wokalistką, z którą zespół nagrał debiutancką i doskonale przyjętą przez słuchaczy i muzyczne media płytę ‘Preludium’, muzycy zdecydowali się na poszukiwanie nowego, charakterystycznego głosu. Początkowo współpraca z nową wokalistką była typowym ‘związkiem na odległość’, ponieważ Ania w tym czasie mieszkała w Wielkiej Brytanii, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu, granie prób i owocna współpraca okazały się jak najbardziej możliwe. Po powrocie Ani z Anglii, Diavolopera oficjalnie stała się zespołem trójmiejsko-śląskim, a zespół ma o wiele większe możliwości bezpośredniej współpracy, regularnego spotykania się na próbach i tworzenia materiału.

 

Utwór ‘Broken’, po oficjalnej premierze na stronach Facebook i YouTube, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony słuchaczy, został także doceniony przez legendy światowej sceny gotyckiej – między innymi, Bena Christo, gitarzysty The Sisters of Mercy, który, komentując tę kompozycję, powiedział; ‘It's great! Nice harmonies and I like the off-beat ride cymbal on the chorus’ oraz Julianne Regan, wokalistki All About Eve – ‘Hi Ania - I think your new song is great. Your voice sounds stronger than ever!’. Wsparcie ze strony tak znakomitych muzyków daje Diavoloperze ogromnego kopa i zapasy twórczej energii do dalszego działania.

 

Diavolopera to:

Robert Bandzul – gitary,

Mirosław Abramowicz – bas,

Tomasz Bartoszek – klawisze,

Ania Blomberg-Gahan – wokal

Diavolopera - Broken (2014)

 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły