Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Wieści z obozu Gorguts

Kanadayjscy tech/deathmetalowcy z Gorguts podobno weszli już do studia, aby rozpocząć fazę przedprodukcyjną nadchodzącego albumu. Choć muzycy nie maja jeszcze ani tytułu nowego krążka, ani tym bardziej kontraktu na jej wydanie, to liczą, że uda im się wypuścić materiał jeszcze latem tego roku. Obecnie skład zespołu tworzą perkusista John Longstreth (Origin, ex-Angelcorpse), basista Colin Marston (Behold... The Arctopus, Krallice, Dysrhythmia), gitarzysta Kevin Hufnagel (Dysrhythmia, ex-While Heaven Wept), oraz odwieczny wokalista/gitarzysta grupy - Luc Lemay.
Oto co powiedział Luc na temat tego co dzieje się w zespole: "Na początek kilka słów o tym na jakim etapie pisania materiału jesteśmy. Pod koniec stycznia zebraliśmy się razem, aby dokończyć pisanie ostatnich numerów na płytę. Colin i Kevin napisali po jednym utworze i jak się okazało ich styl pisania doskonale pasuje do konwencji Gorguts.

Płyta będzie zawierać dziewięć kawałków, w tym jeden instrumentalny na orkiestrę mojego autorstwa, a całość będzie trwać ponad godzinę. Płyta będzie mroczna, piękna, ale też ambientowa i progresywna. Konceptualnie teksty będą opowiadać o Tybecie i jego losach w ostatnich 50 latach.

Właśnie ciężko pracuję nad tekstami i bardzo mi zależało na tym, aby warstwa muzyczna była skończona zanim przystąpię do ich pisania. Gdy wszystko będzie skończone wejdziemy do Wild Studio w Quebec, gdzie po okiem naszego wieloletniego producenta Pierre'a Remillard'a zarejestrujemy materiał.

Jako, że wciąż prowadzimy rozmowy z wytwórniami, nie jestem w stanie podać dokładnej daty  wydania płyty, ale chcielibyśmy ją wydać jeszcze latem tego roku. Póki co, na naszym MySpacie możecie przesłuchać przeprodukcyjnej wersji jednego z utworów, zarejestrowaną przez Colina w The Thousand Caves Studio w Nowym Jorku.

Oczekiwanie na wydanie tej bestia w zasadzie się dla nas kończy."

Oficjalna strona: www.gorguts.com
MySpace: www.myspace.com/gorgutsofficial
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły