Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Wieści z obozu Neuronii

Prawie już przedwiosenna porcja wieści z obozu warszawskiej Neuronii: zespół przedstawia nowy skład, który zasiliło dwóch znanych muzyków ze stołecznego środowiska metalowego. Niedługo ukaże się również wydanie międzynarodowe ostatniego albumu formacji - „Follow The White Mouse”.
W połowie stycznia 2011 roku zespół opuścił basista Dominik „Domo” Beśka, który zrezygnował z grania w Neuronii. Jego decyzja była podyktowana brakiem czasu na granie. Z Neuronią grał od 2006 roku, uczestniczył w nagraniu EP „First Blood” oraz obu albumów. Tuż po nim zespół opuścił perkusista Michał „Thor” Pasternak, który postanowił skoncentrować się na graniu w macierzystym Relikcie oraz w thrashowym War-Saw. W Neuronii pojawił się w 2009 roku, grał na najnowszym albumie zespołu.

"Wiadomo, że odejście całej sekcji rytmicznej to niełatwa sytuacja dla zespołu. Cieszymy się jednak, że cała sprawa odbyła się w miłej atmosferze i bez złej krwi, wszyscy pozostajemy przyjaciółmi" – mówi Michał „Misiek” Rogala, założyciel zespołu. "Na szczęście szybko znaleźliśmy świetnych muzyków, którzy idealnie wpasowali się w nasz skład. Teraz jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do pracy, czujemy, że złapaliśmy nowy wiatr w żagle" – dodaje.

Nowi muzycy to basista Daniel „Beton” Grotkiewicz i perkusista Marek „Deviant” Kuczyński. Beton jest założycielem, liderem i podporą deathmetalowej hordy Mesmerized oraz basistą w grindcore’owym Anticipate, przez pewien czas był również wokalistą zespołu Gortal.  Deviant bębni w gotycko-metalowym At The Lake i grindcore’owym Anus Magulo, a grał także w Vecordii i Nailgun.

W nowym składzie Neuronia przygotowuje się do wiosennych koncertów. Pierwszy występ w nowym składzie będzie miał miejsce w klubie Come In w Opolu 25 lutego u boku Jelonka, Baliamy oraz Pigs In Tank. 27 lutego w takim samym towarzystwie Neuronia zagra w katowickim Mega Clubie.

W wyniku zmian w składzie zespół musiał na razie przełożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość nagranie zapowiadanej czterootworowej EP-ki. – Ale jeszcze na wiosnę sprawimy naszym fanom małą niespodziankę wydawniczą – zapowiada wokalista zespołu, Maciek „Tektur” Nawrot.

Tymczasem zbliża się premiera międzynarodowego wydania najnowszego albumu zespołu, „Follow The White Mouse”. Umowa z ukraińskim Metal Scrap Records została podpisana w połowie stycznia. Premiera zagranicznego wydania, które oprócz lekko zmienionej okładki będzie również ozdobione grawerunkiem na dolnej powierzchni płyty, będzie miała miejsce na przełomie lutego i marca 2011 roku.

Najnowszy album jest stale do nabycia w sieci salonów Empik, dobrych sklepach muzycznych i licznych sklepach internetowych oraz  w formie cyfrowej na oficjalnej witrynie zespołu.

Strona internetowa: www.neuronia.pl
MySpace: www.myspace.com/neuronia

Źródło: Agencja Fantom Media

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły