Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Whorrecane - The Blackout

Whorrecane, The Blackout, metal, Vedonist, Lostbone, Afterload, Exlibris

Polska scena metalowa wzbogaciła się o kolejny nowy projekt. Chociaż nowy, to może nie do końca dobre słowo. Whorrecane to bowiem osobliwe następstwo innych pogrzebanych projektów. Przedsięwzięcie zlokalizowane w stolicy i powołane w 2014 jako idea niesienia ciężkiej melodii i spustoszenia. Whorrecane tworzą muzycy z takich formacji jak Vedonist, Lostbone, Afterload czy Exlibris, udowadniając, że zawężona komunikacja stanowi tu kluczową rolę. Kilka tygodni temu grupa upubliczniła swój pierwszy utwór zatytułowany „The Blackout”. 

Pierwsze skojarzenie jest takie, że jest to szeroko pojęty metal. Jak mówią sami muzycy plany rozwojowe tej swoistej infrastruktury dźwiękowej, jaką jest Whorrecane, skoncentrowane są na wydaniu pełnego pakietu muzycznego w formie płyty w okolicy późnej jesieni. W raz z tymi planami przewidziane jest odtwórstwo publiczne w miejscach powszechnego obcowania.

"Jako, że każdy z nas prowadzi swój macierzysty projekt, a co poniektórzy nawet trzy, to chcąc nie chcąc Whorrecane był zrzucany na drugi plan. Dwa lata zbieraliśmy się do kupy i efekt nareszcie zaczyna być widoczny. Efekt, czyli EPka która będzie zawierać dwa nowe numery i jeden cover będzie dostępna lada moment w necie za darmo. Z czasem ubarwimy je ruchomymi obrazkami. W międzyczasie nagrywamy już długogrający album, który będzie zawierał wspomniane dwa nowe numery i resztę rzeczy, które napisałem pod szyldem innego projektu. To jest plan na ten rok i póki co trzymamy się go kurczowo, a jednocześnie jaramy się jak cholera!"

Whorrecane tworzą: Bartosz Szarek (wokal), Daniel Lechmański (gitara/wokal), Piotr Torbicz (bas) i Daniel Szreder (perkusja).

Whorrecane - The Blackout

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły