Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Vox Interium - Zymosis Of Souls

Vox Interium, death metal, Zymosis Of Souls, Apocalypse Productions,  Mittloff, Hate

Vox Interium to death metalowy zespół z Gliwic, założony w 1997 roku. W początkowym okresie działalności wydali cztery taśmy demo, na których prezentowali po kilka kawałków w języku polskim. Debiutancki album „Zymosis Of Souls” udało się wydać w 2001 roku, najpierw również własnymi nakładami, ale w roku następnym zajęła się nim, dowodzona przez Mittloffa z Hate, Apocalypse Productions. Wcale mnie to zresztą nie dziwi, bo Vox Interium prezentuje na nim kawał bardzo solidnego grania.

Jest to death metal ciężki, brutalny i brudny w brzmieniu. Riffy są miażdżące i mało melodyjnie, a, mimo to jest tu bardzo dużo muzyki. Wynika to z faktu, że zespół prezentuje spore umiejętności instrumentalne i potrafił stworzyć ciekawe kompozycje. Dużo jest gitarowych zawirowań, dużo solówek i ciągnących się długo kombinacji. Niby nawalanka, ale techniczna i tak przemyślana, żeby był z niej pożytek. Podobnie różnorodnie i z pomysłem prezentuje się praca perkusji. Tak więc jest siła, a nawet miazga, ale muzycznie też można wiele z tego wyciągnąć. W „Initiation” mamy nawet taki lightowy początek, który jednak dość szybko przemienia się w standardową maszynę szatkującą. To jednak taki mały wyjątek. Smaczków jest dużo, lecz wszystkie ujęte są w bezlitosne ramy przytłaczającego death metalu.

Mniej chwytliwe są wokale, tym razem w całości po angielsku. Głos jest chrypliwie i głęboko growlujący i choć wpasowuje się idealnie w muzykę, to stanowi tylko jej uzupełnienie. Dlatego ciężko by było pokusić się o wyróżnienie jakichś utworów. Płyta jest równa i co najważniejsze równie dobra. Przez cały czas coś się dzieje, a granie na niej jest więcej niż satysfakcjonujące.

Tracklista:

01. Delusion
02. Indiscriminate Slaughter
03. Common Grave
04. The Battle Of The Universe
05. Bitterness
06. Initiation
07. New Moon
08. The First Quarter
09. Full Moon
10. The Great Plan

Wydawca: Apocalypse Productions (2002)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły