Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Voodoo Stan & The Satan Band - The Dead & The Departed

Voodoo Stan & The Satan Band The Dead & The Departed, rock, metal, dark country, The Coffinshakers

Zespól Voodoo Stan & The Satan Band pochodzi z Karaibów. Choć nie centralnie z żadnego państwa położonego w zasięgu Morza Karaibskiego, tylko trochę z boku. Dokładnie z Finlandii. Jakie jednak znaczenie może mieć odległość, skoro ich druga płyta „The Dead & The Departed” kryje w sobie tak głębokie tajemnice, tak niesamowite historie i tak przebogate skarby, jakich nie powstydziliby się żadni piraci na świecie. Ani żywi, ani umarli, a szczególnie ci drudzy będą tu mieli wiele do powiedzenia.

To właśnie oni, wyklęci i zostawieni ku zapomnieniu, przebudzili się i powracają. Ujawniają się już w tajemniczym i budzącym grozę „Time To Bury Them”. Ale „The Dead & The Departed” dotyczy także opowieści jakie stały się udziałem żywych. Cała płyta utrzymana jest w klimacie morskich i wyspiarskich nocy, podczas których dzieją się różne mroczne dziwy. Czasem zdaje się być wręcz taką kostiumową operetką, bo też i zawartość muzyczna, użyta do wyrażenia tego wszystkiego, jest różna. „Black Ring” jest takim spektaklem z majestatycznym śpiewem, chóralne, ale jękliwe zawodzenia są też elementem „The Dead”. Dużo podniosłości, ale w rockowej oprawie, ma też taniec kuternogów, czyli „Peg Leg Dance” oraz „The Grand Louisiana”, a w „Charles Vane”, oprócz rozciągłego śpiewu, znajdzie się i więcej mocy. Bardziej szantowy jest „Ship Of Black Bones (Ohoy, My Love!)”, „Bones Of The Dead” to nasączona czarnym humorem piosenka dark country w stylu The Coffinshakers, a „Rains In The Caribbean” to spokojnie dryfujący, lecz tragiczny w swojej wymowie, moment spokoju. W rzewności tonie za to ostatni „The Departed”.

Tak jak pisałem, Voodoo Stan & The Satan Band przekazuje tę swoją bajkę używając różnych form muzycznego wyrazu. Wszystko kręci się jednak na granicy rocka i metalu, z dużą dawką atmosferycznej scenografii. Na pewno ma to w sobie coś pociągającego, coś egzotycznego i kostiumowego. Taki film fantastyczno-przygodowy.

Tracklista:

01. Time To Bury Them
02. The Dead
03. Ship Of Black Bones (Ohoy, My Love!)
04. Bones Of The Dead
05. Black Ring
06. Peg Leg Dance
07. Rains In The Caribbean
08. The Grand Louisiana
09. Charles Vane
10. The Departed

Wydawca: Voodo Stan & The Satan Band (2018)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły