Ohlsson
Zadra
Recenzje :

Violation - Beyond The Graves

Violation, death metal, Carbonized, Beyond The Graves, Last Episode, Morbid Noizz Production

Violation to niemiecki zespół death metalowy, którego aktywność wypadła na drugą połowę lat dziewięćdziesiątych. Najpierw wydali na kasecie demo „Carbonized” w 1996 roku, a dwa lata później udało im się popełnić album „Beyond The Graves” za sprawą wytwórni Last Episode. Znalazły się na nim dwa kawałki z demówki i pięć nowych kompozycji plus klawiszowe zakończenie „Fading Flames Of Life”. Mamy tu też tak zwany polski akcent, gdyż materiał ukazał się również na kasecie Morbid Noizz Productions.

„Beyond The Graves” to bardzo charczący, ale jednocześnie melodyjny death metal. Brzmienie gitar jest brudne i skondensowane, ale już ich gra rozwiązła, czasem wręcz epicka, choć w innych momentach z kolei ostra i cisnąca. Utwory nie są jakoś szczególnie długie, ale rozbudowane muzycznie, ze zmiennością motywów i aranżacji. Tak więc obok gęstszych zawirowań, mamy i rozleglejsze przestrzenie, wzbogacone klawiszowymi podkładami. Nad tym unosi się bardzo głęboki i aż bulgotliwy growling, który jednak tak potrafi modulować swoje rzężenie, że wychodzą z tego całkiem chwytliwe wokalizy, tym bardziej, że głos też się zmienia na bardziej zdarty i krzykliwy. W „Through The Gates Of Infinity” są też czyste przemowy, a także akustyczne przerywniki i jest to częściowo właśnie taki bardziej obrazowy kawałek.

Prawdziwą perełką jest tu numer „Genocide”. Ma wpadające w ucho melodie i wokale, a poza tym jest urozmaicony i dużo się w nim dzieje. Również „Dark Embrace” i „Invocation” zostają w pamięci ze względu na charakterystyczne zwrotki. W tym drugim natkniemy się też na rzężące szatańskie ryki. Od początku podobają się też ciężkie „Thuata De Danann” i „Carbonized”. Dalej w las też jest ciekawie i bardzo przyzwoicie. „Beyond The Graves” to fajna płyta, przy której można dobrze spędzić czas.

Tracklista:

1. Dark Embrace 

2. Genocide

3. Thuata De Danaan 

4. Carbonized 

5. Bleeding Souls 

6. Invocation 

7. Through The Gates Of Infinity 

8. Bitterness 

9. Fading Flames of Life

Wydawca: Last Episode (1998)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły