NNHMN
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Vane i Moyra ogłaszają wspólną trasę

Moyra, Vane, death metal, Acid Drinkers, Virgin Snatch, Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Rotting Christ, Pol’and’Rock, Jazzkino, Spichlerz, Wydział Remontowy, Magnetofon, Zaścianek, Leśniczówka, Liverpool, Festiwal Uwolnić Muzykę, Frontside, Materia

Po wielu udanych koncertach oraz wspólnym udziale w festiwalach Uwolnić Muzykę oraz Pol’and’Rock 2019, zespoły Vane i Moyra ruszają w trasę Storm Of Fate Tour 2020, w ramach której na przestrzeni czterech tygodni odwiedzą osiem klimatycznych klubów rozsianych po całej Polsce.

Zespoły zaprezentują się fanom w następujących lokalizacjach:

2020-02-28 Jazzkino, Zielona Góra

2020-02-29 Spichlerz, Jarocin

2020-03-06 Wydział Remontowy, Gdańsk

2020-03-07 Magnetofon, Łódź

2020-03-13 Zaścianek, Kraków (support: Spatial)

2020-03-14 Leśniczówka, Chorzów (support: Spatial)

2020-03-20 Liverpool, Wrocław

2020-03-21 TBA

W ostatnim czasie Vane i Moyra intensywnie koncertowały. Vane, po wygraniu krajowych eliminacji, zaprezentował Polskę na Wacken Metal Battle w Niemczech zdobywając prestiżowe, 5 miejsce. Dzień później zespół wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock na scenie Lecha. Wcześniej metalowcy z Krakowa rywalizowali w finałach polskich eliminacji Bloodstock Metal 2 the Masses, koncertowali klubowo z Acid Drinkers, Virgin Snatch oraz Kat&Roman Kostrzewski, a także wystąpili z Vader’em i Rotting Christ na festiwalu "Uwolnić Muzykę".

Moyra zaprezentowała się z kolei szerszemu gronu na "Beer Fest - Chorzów", razem z Vane na "Festiwal Uwolnić Muzykę" i "Pol'and'Rock", odwiedziła też "Książ Rock Zone" oraz "Siekiera Fest" wraz z Frontside i Materią. Oprócz tego muzycy zagrali u boku Kat&Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach oraz Infected Rain. Zespół ma również na koncie kilka mniejszych, klubowych koncertów, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Doświadczenie zebrane na przestrzeni miesięcy przez muzyków Vane i Moyry zaowocowało decyzją o organizacji wspólnej trasy, na której zespoły planują dotrzeć do jeszcze większej liczby fanów!

Co do powiedzenia na temat zbliżającej się trasy mają liderzy obu zespołów?

Mateusz:

“Storm of Fate Tour to dziecko zespołów Vane i Moyra. 4 Weekendy, 8 miast i tyleż okazji by przyjąć dawkę solidnego grania w sympatycznej atmosferze. Nie zabraknie także supportów, w roli których zagrają nasi przyjaciele z zespołów Shodan, Gentuza, Spatial i Burning Hands. Nie możecie tego przegapić!”

Małgorzata:

“Tej zimy nadchodzi prawdziwy metalowy sztorm! Razem z Vane ruszamy w wyjątkową trasę po naszym pięknym kraju. Będzie to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na żywo dwa bandy, które w ostatnim czasie nieźle namieszały na scenie metalowej. Zapraszamy serdecznie! Stay Metal!!!!”

Vane to zespół łączący gatunki groove/melodic death metal, który tworzą doświadczeni muzycy znani do tej pory z występów w takich zespołach jak Acid Drinkers, Corruption, Thy Disease, Witchking, Killsorrow czy Saratan. Zespół powstał w 2016 z inicjatywy Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego i od tej pory przebojowo walczy o uznanie na polskiej i światowej scenie metalowej.

Moyra to kapela z gatunku melodic death metal, przeplatającego się z elementami modern. Zespół powstał w 2017 roku jako projekt charyzmatycznej wokalistki Margo. Energetyczne granie i chwytliwe melodie połączone z ciężarem instrumentów, a także stosujące różne techniki wokal, nadają zespołowi swój własny, niepowtarzalny klimat.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły