Paradoks
Ohlsson
Recenzje :

Upir - Possession

Upir, Herr Skogen, Skogen, Biały Witeź, Herr Legion, Possession, black metal, ambient

Upir to pomorski twór, który zrodził się w 2011 roku. Jego założycielami są, obsługujący wszystkie instrumenty, Herr Skogen, znany przede wszystkim ze Skogen i Biały Witeź oraz Herr Legion na wokalu. W tym składzie zadebiutowali w 2012 roku EPką „Possession”. Upir to black metal w swojej najbardziej radykalnej i obskurnej odsłonie.

Gitary są nastrojone wysoko, a muzyka jest sucha i z małą ilością basu. Dźwięki są proste, lecz zwarte i nastawione na zło. Natomiast wokal jest niechlujny i wykrzykiwany w odpowiednio odrażający sposób. Co ciekawe teksty są po polsku, mimo że tytuły utworów są angielskie. Nie mówię, że można je rozumieć, ale czasem przebija się coś w stylu „jebane ścierwo” albo inne takie.

Takie kawałki są w sumie trzy. Do tego występują ambientowe intra na początku i końcu oraz „Satanic Curse”, który jest, również ambientową przechadzką przez opętany, ciemny las. Oprócz szumów i złowrogich jęków, towarzyszą temu paranoiczne szepty i mamrotania, a więc klimat zachowany jest wzorowy. Całość trwa dwadzieścia dwie minuty.

„Possession” to bardzo klasyczna, black metalowa produkcja, co wyraża się nie tylko w dźwięku, ale również uzbrojonymi i wymalowanymi zdjęciami oraz bardzo fajną okładką. Płyta jest porządnie wydana, choć bez książeczki i tekstów. Muzyka w sumie niczym się nie wyróżnia, ale dla maniaków podziemia na pewno do przyjęcia.

Tracklista:

1. Ritual I

2. The Blinds of Winter Storems

3. Rats

4. Satanic Curse

5. Possession

6. Ritual II

Wydawca: Eastside (2012)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły