Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Unsafe - Enter Dark Places

Unsafe, Stephenie Nolf, Lionel Faucher, thrash metal, metalcore, thrashcore, Enter Dark Places

Francuski Unsafe wydał swoją czwartą płytę zachowując dwuletni okres przerwy, jaki oddziela od siebie wszystkie ich albumy. Stałymi filarami zespołu są wokalista Stephenie Nolf i gitarzysta Lionel Faucher. Pozostali muzycy pojawiają się w Unsafe po raz pierwszy. Muzyka oscyluje pomiędzy thrash metalem, a metalcorem, łącząc w sobie te dwa gatunki. Pasuje więc do niej określenie thrashcore.

Na pewno jest tu żywotność i energia. Gitary i perkusja pracują elegancko tworząc odpowiednie, ciężkie tło. Ważne też, że panowie dają się rozwinąć instrumentom i w utworach jest miejsce na granie bez wokalu i solówki. Niestety jednak płyta nie jest zbyt interesująca od strony kompozycyjnej. Wszystkie kawałki są do siebie podobne i nie ma w nich żadnych wybijających się akcentów. Samo granie jest w porządku, ale brakuje przyciągających uwagę motywów. W ten sposób wszystko pogrąża się w morzu przeciętności.

Jednak największą wadą „Enter Dark Places” jest wokal. Typowo coreowy zdarty krzyk, ale bez głębi i kompletnie pozbawiony mocy. Po prostu wypada blado. Nie prowadzi kompozycji ku górze, tylko je spłyca.

W trzynastu numerach zawartych na „Enter Dark Places” mamy krótkie intro i instrumentalny, częściowo akustyczny „Shores Of Infinity”. Reszta tworzy materiał zwarty, dobry muzycznie, ale bez jakiejś iskry, która pozwoliłaby mu szerzej zaistnieć. Po prostu brakuje hiciorów i porządniejszego ryknięcia. Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej.

 

Tracklista:

01. Enter Dark Places
02. Watch Out
03. The Final Stages
04. Negativity
05. Intentional Homocide
06. A Better World
07. Virtual Jail
08. Shores Of Infinity
09. On The Edge Of A Precipice
10. Stimulate My Mind
11. Dark Side
12. Wasted Years
13. Half-Wit

Wydawca: Mighty Music (2015)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły