Ohlsson
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Underground United - UNTitled

Underground United, UNTitled, rock, metal, Miasto Gniewu, N3RV, Thesis, IdiotHead, Impala, HeadUp, Thar Ai, CLoN, Allan Hills, Frostbite, Gentuza

Underground United to inicjatywa polskich niezależnych zespołów skupionych wokół krajowej sceny rock/metal. Niedawno kolektyw wydał swój pierwszy album, zatytułowany "UNTitled", będący przekrojem tego, co się obecnie w podziemiu ciężkiego grania w Polsce dzieje. Ideą przyświecającą tak powstaniu Undeground United, jak i wydaniu kompilacji jest chęć pokazania, że niezależna muzyka tak rockowa, jak i metalowa w kraju jest bardzo urozmaicona i aktywna. 

Na płycie "UNTitled" zaprezentowało się w sumie jedenaście bandów, stanowiących jednocześnie trzon Undeground United. Są to: Miasto Gniewu, N3RV, Thesis, IdiotHead, Impala, HeadUp, Thar Ai, CLoN, Allan Hills, Frostbite i Gentuza.

“UNtitled” to rockowe podziemie w pigułce. Jest to zaledwie czubek góry lodowej tego, co dzieje się w Polsce w temacie alternatywnego łojenia. Jedenaście zespołów wyprodukowało jedenaście unikatowych numerów, nagranych specjalnie na potrzeby tej płyty. Żadne tam “młode talenty”, to już weterani, tacy którzy spalili w życiu niejedną scenę. Część z tych ludzi to absolutne świry, część to rozgniewani poeci, kolejna porcja to dźwiękowi chuligani, którzy lubią, gdy boli Cię głowa. Płyta jest eklektyczna i spójna zarazem: znajdziesz tu post-rock, metal, punk, hardcore i nawet rzeczy, których trochę nie da się sklasyfikować, ale to wszystko się zgadza. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły