Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Triumph, Genus - Na Kom Je Nyní Tolik Z Mojí Vůle?

Triumph, Genus, black metal, Na Kom Je Nyní Tolik Z Mojí Vůle?, Hexencave Productions, Under The Sign Of Garazel Productions

Czeski Triumph, Genus lubuje się w black metalu i krótkich wydawnictwach, a skompletowanie dwóch utworów traktuje jako powód do wydania kolejnej pozycji dyskograficznej. Trzy ostatnie takie EPki postanowiono połączyć na jednej płycie zatytułowanej „Na Kom Je Nyní Tolik Z Mojí Vůle?”. Wyszła ona najpierw na winylu w słowackiej Hexencave Productions, a następnie na CD poprzez Under The Sign Of Garazel Productions.

Płyta kompilacyjna z założenia nie kwalifikuje się do recenzji, a tym bardziej oceny, ale od tej zasady zdarza mi się robić wyjątki. Dzieje się tak gdy poszczególne składowe są nieznane, trudno dostępne, a ich połączenie tworzy spójną całość i daje nową jakość. Jako taką też można potraktować „Na Kom Je Nyní Tolik Z Mojí Vůle?”. Jest to dość toporny black metal ze statecznym i wiszącym nad muzyką wokalem po czesku. Daje to wrażenie jakby był tu jakiś narrator, który opowiada historie, tylko, że opowiada je wciąż tak samo, niemrawym i osowiałym głosem. Nic się w nim nie dzieje, nie oddaje on żadnych emocji, a w dodatku ten język jest męczący i całą warstwę wokalną musze uznać za nieudaną.

Z muzyką jest lepiej, ale raz, że w dużej mierze jest przykryta tym marudzeniem, a dwa, że też niczym specjalnym nie zachwyca, nie rozkręca się i nie pochłania. Są po prostu poprawnie odegrane zwolnienia i przyspieszenia. Jak już zanosi sie na jakieś gitarowe rozwinięcie to zaraz rozbija je ten nieznośny wokal. A potem znowu od nowa, aż do końca, po którym zaczyna się następny, taki sam numer. Parę akustycznych wrzutek juz nic tutaj nie zmienia. Zespołowi, oprócz wokalisty, brakuje kompozycyjności i umiejętności tworzenia wciągających utworów. W zalewie znakomitego black metalu jaki mamy w Polsce, czescy triumfatorzy nie mogą robić wrażenia.

Tracklista:

1. Mýtit Tu Ćernou Nezdařilost 

2. V Zasněžených Vrcholech Se Odráží Můj Smysl 

3. Jak Je Mé Oko Syceno, Tak Stále Více Ostřen Jest V Něm Barvocit 

4. Hladiny Plynoucích, Żádný Zítřek Není Do Vás Mým Tokem Promítnut 

5. Na Kom Je Nyní Tolik Z Mojí Vůle? 

6. Jest Mi Slavností Zdroj Zdařilých Obměn Na Všem Żivém

Wydawca: Hexencave Productions (2018)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły