Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Nephasth - Immortal Unholy Triumph

death metal, brutal death metal, Nephasth, Krisiun, Rebaelliun, Mighty Music, Empire Records

Jak już death metal dociera z Brazylii to jest to bardzo brutalny death metal. Nie inaczej jest w przypadku Nephasth, który u zarania wieku zaczął dziarsko kroczyć ścieżką spustoszoną już przez Krisiun i Rebaelliun. Swoja pierwszą płytę opublikowali w Europie, w duńskiej Mighty Music, ale prawie równocześnie została też wydana w Polsce, przez Empire Records na płycie i kasecie.

Patrząc na okładkę i biorąc pod uwagę tytuł, nie trudno domyśleć się co będzie dalej. Ciężki, piekielny death metal przygniata lawiną gęstych riffów i łomoczącej perkusji, a siarczysty growling dopełnia sytuacji. Płyta jest krótka, ale przez cały czas jej trwania nie uświadczymy, ani momentu oddechu czy odpoczynku. Może są chwilowe zwolnienia, ale ciężar pozostaje. Nephasth ma siłę i nie wacha się jej wykorzystywać. Brzmienie jest przestrzenne i choć zdaje się, że wszystko się pali i wali, to słychać głębię tej muzyki, jak również bardzo dobrze wyeksponowana perkusję.

Technicznie też jest ciekawie. Riffy są rzęsiste, ale częściowo też nieco melodyjne, co podkreślają fajne solówki. Na czoło wysuwają się dwa pierwsze kawałki, z rozpoznawalnymi wokalami, ale cały album jest równy i tak samo dobry. W „Screams For The Supreme Force” dodatkowo dochodzą znakomite gitary i bardzo nisko wyryczany refren. Świetny kawałek. Kolejny rodzynek w postaci „Iniquiring Fear” zostawiony został na sam koniec. Charakterystyczny refren ostrzega, że trzeba już rozglądać się za następną płytą, no, a może zmierzyć się z tą samą jeszcze raz. Apokaliptyczna plątanina gitar kończy „Immortal Unholy Triumph” przywołując na myśl zanurzenie się w infernalne czeluści. To było właśnie celem i został on spełniony.

 

Tracklista:

01. The Wrath Will Be The Fire

02. Screams For The Supreme Force

03. Useless Cross

04. Merciless Controller

05. Flames Triumph

06. Gloomy Words

07. False Pride

08. Empty Hole Reaching

09. Visions Of Fury

10. Inquiring Fear

Wydawca: Mighty Music (2001)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły