Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Lugburz - Triumph Of The Antichrist

Triumph Of Antichrist, Lugburz, Moon Records, Total War Productions, black metal, Slavland, Swarost, Crepusculum, Icons Of Evil, Vital Remains

"Triumph Of Antichrist" to pierwsza płyta Lugburz z Dąbrowy Górniczej. Ukazała się w 2006 roku na płycie i kasecie. Ja opisuję wersję kasetową, a dokładnie kopię 047 z trzystu rozprzestrzenionych przez połączone siły Moon Records i Total War Productions. Lugburz w momencie wydawania swojego debiutu, działał już długo w black metalowym podziemiu, wydał trzy dema, a w jego składzie znaleźli się muzycy związani z takimi projektami jak Slavland, Swarost czy Crepusculum.

 

"Triumph Of Antichrist" zaczyna się biczowaniem, chyba nie trudno domyślić się kogo. Motyw podobny, ale wcześniejszy od tego, który ukazał się rok później na "Icons Of Evil" Vital Remains. W dalszej części jest jeszcze jedno, fajniejsze intro, w którym pewien piewca kończy swoją wypowiedź słowami Jesus Christ, z tym, że to Christ jest już przeraźliwie wywrzeszczane przez wokalistę i z dużym hukiem zaczyna się kawałek. Całkiem niezły pomysł. Poza tym jest kilka dodatkowych urozmaiceń, to zawyje wilk, to pojawia się czysty śpiew, to dziecięcy chór.  Jeden numer jest po polsku, choć to akurat nie robi zbytniej różnicy.

Lugburz prezentuje bzycząco, skrzeczący black metal, w którym brakuje mi trochę głębi i mocy. To jeżeli chodzi o brzmienie. Sama muzyka często trąci prymitywizmem, nieraz odnoszę wrażenie, że jest chaotyczna i nieposkładana. Mimo to jest to materiał, którego można posłuchać, gdyż ma i melodyjne riffy i szybkie blackowe uderzenia. Są fragmenty, w których i gitary i wokal zaczynają się układać w całkiem przyjemne dla ucha czarne pasaże.

"Triumph Of Antichrist" to płyta, która ma swoje wady i zalety. Do posłuchania, ale zostawia pewien kompozycyjno-brzmieniowy niedosyt.

 

Tracklista:

1.  Torment Preludium (Intro) 
2.  Fall Of Christian Hegemony
3.  Breath Of Death 
4.  Antichrist Age 
5.  Demoniczna Wędrówka Potępionych Dusz 
6.  Empire Of Anger 
7.  Dark Inscription 
8.  Darkness Harbinger 
9.  Wings Of Eternity

Wydawca: Circle Of The Tyrants (2006)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły