Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

The Oath - Consequences

Consequences, The Oath, death metal, Sliptrick Records

„Consequences” to czwarty album francuskiego The Oath. Ten deathmetalowy skład nie odpuszcza, a po pięciu latach powraca, tym razem pod skrzydłami amerykańskiej Sliptrick Records. Mocna, siarczysta muzyka podszyta jest klawiszami i efektami elektronicznymi, co daje ciekawy i dobrze komponujący się rezultat.

Gitary są ciężkie, a perkusja intensywna i wcale nie ma tu dużo miejsca na dodatkowe efekty. Mimo to w tle znajduje się przestrzeń na klawiszowe podkłady, które wzbogacają przekaz, a czasem wyłaniają się z nich pianinowe solówki. Niektóre utwory mają nastrojowe wstępy czy też zakończenia, a nieraz zaplącze się jakiś komputerowy dodatek. Ogólnie jednak mamy do czynienia z death metalem brutalnym i bezkompromisowym. Uwidacznia to też rykliwy growling, dodający mocy muzyce. Pojawiają się też i czyste wokale, choć akurat ta odsłona The Oath nie do końca przypadła mi do gustu. Na szczęście nie ma tego zbyt wiele i czyste wokale należy traktować jako urozmaicenie. Zespół próbuje rozwinąć swoją sztukę w różnych kierunkach i dodać do niej różne smaczki. Wychodzi to całkiem nieźle i na pewno jest to udana płyta.

Jest kilka kawałków, które bardziej niż inne pozostają w pamięci, głównie ze względu na powtarzane motywy wokalne, ale nie ma tu przebojów. Materiał raczej należy traktować jako całość, delektując się graniem, którego słucha się z przyjemnością. Dobry wokal, dobre gitary i efektowne dodatki sprawiają, że całościowo jest to dobry, warty sprawdzenia album.

Tracklista:

01. Never To Be Seen Again
02. Crimson Flesh
03. Consequences
04. Silent Dreams
05. Deconstruction
06. Today I Die
07. Create The Infinite
08. Unchanged
09. The Final Sleep
10. Endless Fallacies

Wydawca: Sliptrick Records (2015)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły