Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

The Exploited na trzech koncertach w Polsce

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich miłośników hardcore punkowych dźwięków. Kultowa już formacja The Exploited w pierwszej połowie roku zawita do Polski i zagra trzy koncerty: 26 marca w gdyńskim Uchu, dzień później w Alibi we Wrocławiu oraz 28 marca w krakowskim klubie Kwadrat. The Exploited powstało na przełomie 1979 i 1980 roku w Edynburgu. Grupa jest zaliczana do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka.  Od samego początku dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana i Massive Attack. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce.

Ich debiutancki, dziś kultowy już  album  "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy.

Kolejne albumy: "Troops Of Tomorrow" z 1982 roku, "Let's Start A War" z 1983 roku oraz "Horror Epics" z 1985 roku także weszły już do muzycznego kanonu. The Exploited udaje się też z powodzeniem łączyć punk rock z metalem o czym mogą świadczyć bardzo dobrze przyjęte późniejsze płyty zespołu: "Massacre" (1990), "Beat The Bastards" (1996) i "Fuck The System" (2002).

Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 30 lat i nadal jest żywą legendą punk rocka lat 80. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły