Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Tactical Sekt

Tactical Sekt został założony przez Anthonego Mathera (wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie), do którego wkrótce dołączyli muzycy koncertowi: Marco Gruhn (syntezatory) i Jay Taylor (perkusja). Zespół jest rozpoznawany zwłaszcza dzięki pełnym mocy i hałasu kompozycjom z wyróżniającym się brzmieniem aggrotech/dark electro. Często grupę zestawia się z dokonaniami czołowych formacji tej sceny: Suicide Commando, Hocico, Agonoize, Amduscia, God Module, Psyclon Nine, Die Sektor czy z Aslan Faction (solowy projekt Anthonego Mathera).
Pierwszy album, zatytułowany "Geneticide" ukazał się w roku 2002, kompozycje do krążka w większości powstały podczas trasy koncertowej Aslan Faction, jednak Mather zdecydował, że nagrania nie pasują do stylu wypracowanego przez jego solowy projekt dlatego też umieścił je na debiucie Tactical Sekt. Anthony zebrał skład koncertowy (Marco Gruhn i Jay Taylor), z którym szybko wyruszył w trasę, która okazała się sukcesem.  Mimo sporej ilości zespołów grających aggrotech czy dark electro, Tactical Sekt zdobył sporą popularność w krótkim czasie. Wpływowa niemiecka wytwórnia NoiTekk zdecydowała się wziąć zespół "pod swoją opiekę" wydając ich debiut a także w przyszłości dwa kolejne albumy.

Na kolejne wydawnictwo trzeba było czekać tylko rok, EPka "Burn Process" ukazała się w 2003 roku. Jednak produkcyjnie album był dużo gorszy od poprzedniego, przede wszystkim zupełnie nieudane okazały się eksperymenty wokalne, które zamiast być atutem drażniły. Płyta ponadto zawierała kompozycje sprawiające wrażenie niewykończonych i nijakie partie syntezatorowe. Zgodnie przez fanów i krytyków muzycznych została uznana za najsłabszy album Tactical Sekt.

Trio Mather, Gruhn i Taylor nie chcieli więcej powtórzyć błędu wydając album z którego będą nie zadowoleni nie tylko oni ale przede wszystkim fani. Dlatego nad kolejną płytą pracowali prawie trzy lata. Szybko okazało się, że na nowy krążek, "Syncope" warto było czekać. Stylowe i brzmieniowe zestawienie zabójczych kompozycji z debiutu ze słabą EPką "Burn Process" dało niespodziewanie wspaniały efekt. Album swego czasu zawierał także wersje limitowaną z nigdy wcześniej nie opublikowanymi nagraniami zespołu. Płytą "Syncope" Tactical Sekt ugruntował sobie pozycję mocnego ogniwa sceny aggrotech/dark electro/harsh.

Skład:

Anthony Mather - wokal, instrumenty klawiszowe, programowanie
Marco Gruhn - syntezatory
Jay Taylor - perkusja

Dyskografia:

01. Geneticide (2002)
02. Burn Process (2003)
03. Syncope (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.tactical-sekt.com
MySpace: www.myspace.com/uktacticalsekt
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły