Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Straight Hate - Every Scum Is A Straight Arrow

Deformeathing Production, Straight Hate, Every Scum Is A Straight Arrow, Napalm Death, grindcore, Wizun

Deformeathing Production straszy, nie tylko Polaków, kolejnym wydawnictwem. Tym razem jest to debiutancka płyta lubelsko-chełmińskiego Straight Hate pod tytułem „Every Scum Is A Straight Arrow”. Podczas, podzielonych na siedemnaście odsłon, dwudziestu pięciu minut z głośników tryska ciężki grindcore, lecz po kilkukrotnym przesłuchaniu płyty można się przekonać, że te kawałki różnią się od siebie i nie wszystko jest tu na jedno kopyto. Z ogłoszeń parafialnych mam jeszcze takie, że za bębnami zasiada dobrze znany w polskim, podziemnym półświatku Wizun, który wykonywał już chyba wszystkie rodzaje ekstremalnej sztuki metalowej w bardzo wielu rodzimych kapelach.

Ciężko coś nowego wymyślić w grindcore i też nie sposób wymagać od takich zespołów, żeby czymś szczególnym mogły zachwycić. Po prostu grindcore może być lepszy, albo gorszy, a Straight Hate na pewno można zaliczyć do tych lepszych. Jest to bardziej punkowa niż goreowa odmiana grindu, taka raczej w stylu Napalm Death. Im bliżej końca jednak robi się bardziej knurzaście i od czternastego „Old Friends” pojawiają się moje ulubione świńskie kwiki. Wcześniej „Ludzki Szlam” jest po polsku, a jeszcze wcześniej są „Corporation” i "Fuck It, This Is Grindcore", które są najbardziej wpadające w ucho pod względem wyrazistości wokaliz. A w ogóle z wokalami jest duża różnorodność i jest ich sporo. Cała gama różnych ryków, wrzasków i bulgotań. I tutaj plus za kompozycyjność płyty, bo układa się to w, za przeproszeniem, melodie i nie jest to takie tylko darcie ryja.

Innym plusem jaki dostrzegam jest ciężki, łańcuchowy bas i w ogóle całe brzmienie. Gitary i perkusja również nie dają odpocząć. Jak ktoś lubi to myślę, że mu się spodoba. Jak ktoś nie lubi to na pewno nie polubi.

 

Tracklista:

01. High Priest?s Hand Gesture
02. Don?t Be So Cheap
03. Beautiful Slut
04. Self-Deception
05. Lovely Family
06. Fuck It This Is Grindcore
07. Looking For A Victim
08. The Defenders Of Morality
09. Disagreement
10. Corporation
11. Ludzki Szlam
12. Extinction
13. Impatient Diarrhea
14. Old Friends
15. The King Of Everything
16. Sofa Agent
17. Tear The Flesh

Wydawca: Deformeathing Production (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły