Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Soilwork - Steelbath Suicide

Soilwork, Listenable Records, Steelbath Suicide, melodic death metal, Speed Strid

Soilwork jest zespołem, który bardzo szybko potrafił sobie wyrobić swoją markę i zaprezentować ją szerokiej publiczności. Po zaledwie jednym demie podpisali kontrakt z Listenable Records i wydali album „Steelbath Suicide”, który bardzo mocno usadowił ich na szwedzkiej scenie melodyjnego death metalu, z miejsca gwarantując im czołową pozycję w ramach tego, zdobywającego dużą  popularność, gatunku. I nic dziwnego skoro jest to bardzo energetyczne uderzenie.

Energetyczne i poparte dużą umiejętnością w tworzeniu zajebistych kawałków. Już pierwszy „Entering The Angel Diabolique” jest rozbudzającym apetyt ciosem, choć tak naprawdę jest tylko instrumentalnym intrem. Doprawdy aż szkoda, bo zapowiada się na świetny numer, a tu nagle się kończy bez spodziewanego rozwinięcia. Nie ma jednak co się martwic, bo zaraz zaczyna się największy szlagier z tej płyty pod tytułem „Sadistic Lullabye”. Numer ten wyróżnia pierwszorzędny, wpadający w ucho, refren, bo pod względem muzycznym nie ma tutaj słabych momentów. Soilwork jest bardzo żywiołowy, dynamiczny i mocny. Riffy są obłędne, a przy tym melodyjne i chwytliwe. Dlatego akcja szaleńczo pędzi, ale jednocześnie dba o instrumentalizm, tworząc ambitną muzykę oraz serwując smakowite solówki. Nie bez znaczenia jest też tylna warstwa elektroniczno-klawiszowa, która przez cały czas kreuje bogate i obfite w dodatkowe atrakcje tło. Powoduje to, że wszystkiego jest dużo. Odczuwa się natłok dźwięków, ale skrzętnie dobranych i selektywnie wyselekcjonowanych. Prawdziwy kalejdoskop wrażeń.

Dużym plusem jest tez wokal Speeda Strida. Jego mocna, zdarta barwa wprost idealnie wpasowuje się w brzmienie gitar, a on sam zdecydowanie jest wodzirejem siejącym burzę. Wprawdzie, sądząc po drugim instrumentalnym „Centro De Predomino”, Soilwork umie sobie radzić i bez niego, ale na dłuższą metę to on gwarantuje przebojowość utworów i dopełnia ogromnej siły jaką ma ta płyta.

Tracklista:

01. Entering The Angel Diabolique
02. Sadistic Lullabye
03. My Need
04. Skin After Skin
05. Wings Of Domain
06. Steelbath Suicide
07. In A Close Encounter
08. Centro De Predominio
09. Razorlives
10. Demon In Veins
11. The Aardvark Trail

Wydawca: Listenable Records (1998)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły