Paradoks
Castle Party 2018
Muzyka :

Shining na festiwalu Castle Party 2018

Shining, Castle Party 2018, Castle Party, black metal, progressive rock, jazz

Skład tegorocznego festiwalu w Bolkowie uzupełnia ikona samobójczego black metalu, szwedzki Shining. Będzie to pierwszy od 2009 roku występ zespołu Niklasa Kvarfortha w naszym kraju. „Obecność jest obowiązkowa” – krótko rzuca frontman. „X – Varg Utan Flock” – płyta wydana w styczniu tego roku po raz kolejny obnaża udręczoną duszę i cierpienia frontmana i założyciela Shining. 

Na dziesiątym albumie grupy gniew, zamieszanie, ból i lament stają się namacalne, a punktem odniesienia jest legendarny już „V – Halmstad”, jak i wydany w 2015 roku „IX – Everyone, Everything, Everywhere, Ends”.

Obecna twórczość Shining to nie tylko „suicidal black metal”, który Kvarforth de facto stworzył, ale i eklektyczne ucieczki w stronę rocka progresywnego, niepokojącego jazzu, muzyki klasycznej, a nawet… popu.

Jednak trzonem całej, ponad 20-letniej, muzycznej podróży Niklasa Kvarfortha jest depresja i mroczne głębiny jego umysłu, co przekłada się na różnorodność i stawia Shining w szeregu najbardziej rozpoznawalnych grup ze Skandynawii.

Festiwal Castle Party odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 roku, tradycyjnie w Bolkowie. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły