Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Sealed In Blood - Streams Of The Boundless Elements

Sealed In Blood, dark ambient, Funeral, Goat Thron, Streams Of The Boundless Elements, Heerwegen Tod Production, Werewolf Promotion, drone

Sealed In Blood to dark ambientowy projekt Funerala, prowadzącego również Goat Thron. Ta nazwa ukazuje jego bardziej mroczne, zimne i posępne oblicze, nie koniecznie nastawione na brutalne wyniszczenie. „Streams Of The Boundless Elements” to druga płyta, wydana pierwotnie w 2007 i wznowiona w 2019 roku przez Heerwegen Tod Production. W międzyczasie wersję kasetową opublikowało Werewolf Promotion.

Żeby wgłębić się w ten niedostępny i mało przyjazny krajobraz wulkaniczny trzeba wyposażyć się w spokój umysłu i duuużo wolnego czasu. Płyta bowiem ciągnie się w nieskończoność i nie pozwala się z siebie wydostać. Człowiek jest taki zanurzony w falującej leniwie szarości, wśród której lewituje niczym astronauta i nie może wykonać żadnych sensownych ruchów. Wszystko dzieje się bardzo powoli i bardzo statecznie. Kolejne pływy i warstwy foniczne nakładają się na siebie, rozpraszając następnie w próżniowym bezmiarze. Czasem groza narasta, czasem pościerają się o siebie wielkie żelazne bloki, albo zabulgocze jakaś ciecz, ale wszystko odbywa się jakby w zwolnionym tempie i trwa, trwa, trwa w mozolnym drone rozlewisku.

Atmosfera jest wkręcająca, są też momenty, kiedy coś zaczyna się dziać, ale nic nigdy się nie rozkręca, nie daje możliwości oparcia, dodatków jest mało, a niektóre numery w całości pławią się w drażniącym spokoju i bezustannie tylko szumią i odkrywają kolejne puste masy, płyty tektoniczne i przestrzenie. Uwagę można skupić, ale do czasu. Pod koniec zawsze jestem już znudzony, a prawie osiemdziesiąt minut takiego letargu w pewnym momencie zaczyna ulewać się uszami.

Tracklista:

1. Streams Of The Boundless Elements
2. Forest Of The Forgotten Souls (Przebudzenie Lodowej Mizantropii)
3. Kiedy Wiatr W Oddali Wyje
4. Roads Of The Unknown Dimensions Part I
5. Black Clouds
6. Roads Of The Unknown Dimensions Part II
7. My Soul Into The Swamp Abyss (Głębinie Bagien Przygląda Się Mój Duch)
8. The Ritual
9. Rust Flames Of Caves

Wydawca: Heerwegen Tod Production (2007)

Ocena szkolna: 4-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły