Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Ścieżka Zdrowia 2014 - Apteka, Dick4Dick, Brudne Dzieci Sida

Ścieżka Zdrowia 2014, Apteka, Dick4Dick, Brudne Dzieci Sida, Ścieżka Zdrowia, punk rock, rock, electro, alternative rock

Rusza kolejna edycja Ścieżki Zdrowia 2014. Tym razem w sanatoryjną trasę z dobrą nowiną w Polskę jadą farmaceuci z Apteki, rehabilitanci z Dick4Dick oraz słynny lekarz Patyczak ze swoją gitarą na czele Brudnych Dzieci Sida. Wszyscy będą reklamować swoje najnowsze specyfiki, dojdzie też pewnie do niekontrolowanych mieszanek wybuchowych. Ubiegłoroczny turnus zabezpieczony przez Kryzys, rzeczoną już Aptekę oraz Nancy Regan tak mocno odcisnął swoje piętno, że nie pozostało nic innego jak kontynuować dzieło pomocy dla szukających szczęścia. Zapisy rozpoczynają się już za moment, terapia startuje 6 lutego w Katowicach. Całość Ścieżki Zdrowia potrwa do 30 marca. 

Szczegółowy plan zajęć:

06.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Katowice, Gugalander

07.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Sosnowiec, 2 Doors

08.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Gomunice, Bogart

14.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Opole, NCPP

15.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Wrocław, Łykend

20.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Poznań, u Bazyla

21.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Szczecin, Słowianin

22.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Gorzów Wlkp, Mostowa 4

23.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Zielona Góra, 4 Róże Dla Lucienne

27.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Warszawa, Hydrozagadka

28.02.2014 - Ścieżka Zdrowia, Łódź, Dom (APTEKA / BRUDNE DZIECI SIDA - Patyczak i jego gitara)

01.03.2014 - Ścieżka Zdrowia, Częstochowa, Teatr From Poland

15.03.2014 - Ścieżka Zdrowia, Gdańsk, B90

21.03.2014 - Ścieżka Zdrowia, Grudziądz, Teatr

22.03.2014 - Ścieżka Zdrowia, Pruszcz Gdański, Cytawa

29.03.2014 - Ścieżka Zdrowia, Ostrowiec Świętokrzyski, Perspektywy

APTEKA

Apteka to jeden z najważniejszych polskich zespołu nurtu rockowo ­ alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzimej scenie. W 2013 roku Apteka świętować będzie 30-lecie działalności scenicznej. W tym czasie zagrała setki koncertów w klubach oraz na festiwalach. Wystąpiła jako headliner na największych polskich festiwalach ­ Open Air, Przystanek Woodstock, Off Festival i wielu innych. Odbyła trasę Apteka Witkacy Express odwiedzając Chorwację, Wielką Brytanię oraz Rosję. W latach osiemdziesiątych zagrała tez trzymiesięczną trasę po Rosji, Syberii, Kaukazie. Ma na koncie 8 płyt, z których większość przeszła do kanonu polskiej muzyki rockowej.

DICK4DICK

Dick4Dick powracają z piątym albumem zatytułowanym po prostu "5". Po eksperymentalnym, elektronicznym "Who's afraid of?" wydanym jako D4D, wracają też do pełnej nazwy, bardziej klasycznego instrumentarium i nieomal pierwotnego składu (za perkusją ponownie zasiadł Adam Hryniewicki). "5" jest do tej pory ich najbardziej dojrzałym albumem, dopracowanym kompozycyjnie i brzmieniowo, zróżnicowanym stylistycznie, ale zwartym w ramach poszczególnych utworów. Praca nad płytą zajęła ponad rok i znów w całości nagrana została w gdańskim studio Dickie Dreams należącym do zespołu. Tym razem Diki zrezygnowali z udziału gości i postawili na pierwotną energię podstawowego składu. Stylistycznie poruszają się pomiędzy alternatywnym rockiem, klasycznym disco, klubową elektroniką i popem. Dick4Dick tworzą teraz: Adam " Great Adaggio" Hryniewicki, Michał "Bunio" Skrok, Krystian " Goodboy Khris" Wołowski, Tomek "Baron Baye" Ziętek.

BRUDNE DZIECI SIDA

Patyczak i jego gitara czyli trzy akordy darcie mordy. BRUDNE DZIECI SIDA to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, kabaretowym zacięciem w tekstach. Patyczak wyśmiewa wszystko: od punkowych schematów po nowoczesne technologie, lecz najgłośniej potrafi śmiać się z... samego siebie. Koncertował w kameralnych klubach i na dużych festiwalach, na ulicach i na imprezach poetyckich, pod mostem i w teatrze, na punkowych skłotach i w galeriach sztuki. Każdy występ Brudnych Dzieci Sida to niepowtarzalny performance – Patyczak za każdym razem zaskakuje, bo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły