Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Scent Of Death - Of Martyrs's Agony And Hate

Of Martyrs’s Agony And Hate, Scent Of Death, death metal, Pathologically Explicit Recordings, Bloody Productions

„Of Martyrs’s Agony And Hate” to drugi album hiszpańskiego Scent Of Death, który ukazał się siedem lat po debiucie. Znajduje się na nim brutalny i siarczysty death metal nastawiony agresywnie wobec religii, w których upatruje kwintesencję zła i powód do prowadzenia wojen. Płyta została wydana przez rodzime Pathologically Explicit Recordings na CD i Bloody Productions na winylu.

Scent Of Death przytłacza ciężarem i intensywnością swojej muzyki. Przez cały czas mamy do czynienia z gęstą sieczką wspomaganą mocnym growlingiem. Wszystko jest też bardzo techniczne. Riffy nie tylko pędzą, ale i wiją się w rozmaitych łamańcach, a szczególnie dobijające są świdrujące do granic możliwości solówki, choć są też i takie bardziej płynne i powyciągane. Zresztą gitarowe granie jest tu podstawą i na tym opiera się siła utworów. Zespół młóci bezlitośnie nie zwracając uwagi na melodykę, tylko łamiąc kości i pędząc po trupach do przodu. Jedynym wyjątkiem jest instrumentalny „The Sleeper Must Awake”, który jest wolniejszy, spokojniejszy i ponuro nastrojowy.

Płyta jest dobra muzycznie, choć trochę monotonna. Każdy numer jest na ta samą modłę, a i wokale niczym się nie różnią i brakuje tu punktów zaczepienia, żeby wyłapać z tego coś zapamiętywalnego. Pozycja dla maniaków druzgoczącego death metalu.

Tracklista:

1. Awakening Of The Liar
2. The Enemy Of My Enemy
3. Ego Te Provoco
4. Feeling The Fear
5. A Simple Twist Of Fate
6. Man Kills, God Too…
7. The Father’s Sins
8. The Sleeper Must Awake
9. Sear Me In A Sea Of Snakes

Wydawca: Pathologically Explicit Recordings (2012)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły