Castle Party 2018
Paradoks
Imprezy :

Savage Republic na dwóch koncertach w Polsce

Legendarna amerykańska formacja Savage Republic powraca do Polski. Zespół zagra w naszym kraju dwa koncerty: 8 lutego 2013 roku w Warszawie oraz dzień później we wrocławskim Klubie Muzycznym Liverpool. We Wrocławiu towarzyszyć im będą grupy: Inner Vision Laboratory oraz Panic Bedroom. Koszt biletów to: 35 zł (Warszawa) oraz 25 zł (Wrocław). Zespół Savage Republic powstał w 1981 roku w Los Angeles i już na poczatku swojego istnienia zasłynął swoim niekonwencjonalnym podejściem do muzyki alternatywnej i doczekał się miana pionierów art-punka. W swojej twórczości muzycy dokonali połączenia takich stylów jak post punk, tribal industrial i szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej.

Ten undergroundowy fenomen, jakim stał się zespół, był znany z niecodziennych miejsc, w których występowali na żywo - były to odludne pustynne lokacje, opuszczone fabryki, obskurne parkingi i podejrzane bary - zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych jak i Europy, gdzie grali z takimi luminarzami jak Einsturzende Neubauten, Minutemen, Sonic Youth czy Live Skull. Ich muzyka to mieszanka intensywnych, plemiennych rytmów wykuwanych za pomocą różnego rodzaju "instrumentów" rodem ze złomowiska (płonące beczki, sprężyny, kawałki blachy) przenikających przez pajęczynę przesterowanych charakterystycznie gitar, morderczego basu i szaleńczo wykrzykiwanych wokaliz. Zawsze stali z dala od muzycznego mainstreamu, mimo to zainspirowali masę zespołów. To na nich wzorowali się Sonic Youth, muzycy Neurosis uważają ich za swoich ojców chrzestnych, a do fascynacji ich brzmieniem przyznali się nawet członkowie REM.  Po 8 latach intensywnej działalności grupa zawiesiła działalność, by wznowić ją 16 lat później w 2005 roku, czego ukoronowaniem stało się wydanie płyty pod tytułem 1938. W 2012 roku ukazała się nowa płyta pt "Varvakios". To ją muzycy będą promować podczas tego tourne.
INNER VISON LABORATORY (PL) to projekt muzyczny, za którym stoi artysta muzyk Karol Skrzypiec. Powstanie projektu przypada na marzec 2005 roku. Stylistycznie I.V.Lab można zaliczyć głównie do gatunku dark industrial ambient, jednakże w dyskografii znaleźć można również elementy muzyki etnicznej, muzyki klasycznej etc. Pierwsze nagrania zaowocowały powstaniem albumu "Set Of Several Illustrations który ukazał się za pośrednictwem netlabelu Far From Showbiz. Kolejne płyty wydane zostały przez takie wytwórnie jak Rage In Eden, Zoharum, No Angels Productions, Beast Of Prey. Projekt na kolejnych wydawnictwach ewoluował z prostych eksperymentów do szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej i konceptualnej. Utwory powstają w oparciu o dźwięki syntezatorów, fortepianu, nagrań terenowych i sampli.
PANIC BEDROOM (PL)to wrocławsko-warszawski duet industrialny, który wydał dotąd jedną płytę i zagrał kilka koncertów. Muzyka Karola Ilowa i Szymona Borodziuka to radykalny power electronics poruszający niejednokrotnie brutalną tematykę. Nie jest to muzyka lekka, łatwa i przyjemna. Być może to nawet nie muzyka, a rodzaj katastroficznej ścieżki dźwiękowej, ilustrującej szaleństwa współczesnego świata i bestie końca czasu?
SAVAGE REPUBLIC 
08.02 (Piątek) - Cafe Kulturalna, Warszawa godz 22:00, wstęp 35 zł
09.02 (Sobota) - Klub Liverpool, Świdnicka 37, Wrocław godz 20:30, wstęp 25 złkoncert:SAVAGE REPUBLIC  (USA)INNER VISION LABORATORY (PL)PANIC BEDROOM (PL)po koncercie after-party w "klimatach" - gra Einar
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły