Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Saratan - Antireligion

Niech nikt mi nie stara się wmówić, że rodzima scena thrashmetalowa dobrze się trzyma, bo tak nie jest. Horrorscope i The No-Mads to zaledwie poprawne zespoły, Acid Drinkers i Virgin Snatch mocno folgują z innymi nurtami, zaś KAT i Alastor to już przeżytki. "Antireligion" będący drugim krążkiem Saratan zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy.
Choć twórczość zespołu labeluje się jako thrash metal, więcej tu nowoczesnego groove'u, aniżeli klasycznego thrashowania. Nie zmienia to jednak faktu, że omawiane tu wydawnictwo jest ogromnym powiewem świeżości w zatęchłym post-thrashowym, rodzimym poletku.

"Antireligion" w swoich 9 odsłonach udanie przemyca to, czym przez lata czarowały takie formacje jak Machine Head i Sepultura. Płyta brzmi cholernie nowocześnie i klinicznie czysto. Z gitar wydobywa się ogromny ciężar, solówki tną aż miło, a nad całością unosi się krzykliwy wokal kojarzący się z Maxem Cavalerą z czasów "Arise".

Myli się jednak ten, kto spodziewa się po nowej propozycji Saratan średnich temp i papkowatego groove'u jakim czarują nas kapele zza Oceanu i z Niemiec. Na "Antireligion" znalazło się mnóstwo miejsca na szalone intensywne galopady rytmicznie kojarzące się z Fear Factory, zaś pewne psychodeliczne zwolnienia mogą kojarzyć się z Voivod. Ogromnym plusem "Antireligion" jest właśnie fakt, że nie mamy do czynienia z muzyką jednostajną, gdyż pomimo swojej nowoczesności muzycy umiejętnie odwołują się do kanonów sprzed kilkunastu lat.

Saratan dostarczył materiał, który śmiało można uznać za mocno obiecujący. Nie mam wątpliwości, że to co zostało zaprezentowane na tym albumie będzie przepustką do dalszej kariery. Nie mam też wątpliwości, że za sprawą tej płyty nazwa Saratan będzie powszechnie kojarzona w metalowej społeczności. Nie mamy tu co prawda do czynienia z tworem wybitnym, ale na pewno wyróżniającym się i dobrze rokującym na przyszłość.

Tracklista:

01. Extinguishing the Hope
02. Antireligion Pt. 1
03. Dead Inside
04. My Demise
05. Reject Adonai
06. Pray for the Rest
07. Destroy Yourself
08. Crave Suicide
09. Antireligion Pt. 2

Wydawca: My Kingdom Music (2010)
Komentarze
jedras666 : Co do polskiego Thrashu polecam posłuchać Soul Collectora. Klasyczny Th...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły