Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Sad Dolls - Grave Party

Sad Dolls, Grave Party, gothic metal, Sisters Of Mercy, black metal, Him, industrial, Mortiis, electro, Moonspell, darkwave

W maju ukazała się trzecia płyta greckiego Sad Dolls o wdzięcznym tytule "Grave Party". Jest to mocno industrialny gothic metal, czy może jak kto woli darkwave. Romantyczne dźwięki przeplatają się z ostrzejszymi riffami, co daje mieszankę nastrojów utrzymanych w smutnej i ponurej atmosferze.

Podobne to jest do Sisters Of Mercy czy nawet do Him, ale wspomniane ostrzejsze, metalowe fragmenty nadają Sad Dolls bardziej złowrogiego charakteru. Niektóre wokale są wręcz blackmetalowymi wrzaskami. Czasem wchodzi mocna growlowana partia, która na przykład w "Creeping Skies" kojarzy mi się mocno z Moonspell. Podstawowy głos jest jednak głębokim i często dość przesłodzonym śpiewem. Obok, dających powera, gitarowych riffów na "Grave Party" znajduje się dużo muzyki elektronicznej. Wtedy klimat robi się z kolei podobny do tego z Mortiis.

Same utwory są przebojowe i po kilku przesłuchaniach można się z nimi dobrze zapoznać i zaczynają bardzo fajnie się układać. Melodyjne refreny, okraszone komputerową otoczką i gitarową mocą świetnie się wchłaniają. Muzyka podrywająca z miejsca, idealna do samochodu.

Napisałem, że atmosfera jest smutna i ponura, co wcale nie znaczy, że muzyka jest smętna i wolna. Sad Dolls w większości serwują skoczne rytmy, a w tle i między zwrotkami wiele się dzieje. Taki bardziej spokojny i może nawet trochę balladowy jest ostatni "On The Road 66", który opowiada o człowieku ginącym w wypadku samochodowym, na którego już czeka diabeł, aby porwać go w swoje objęcia. Większość pozostałych tekstów traktuje o ciemnych stronach miłości.

Na początku wcale nie polubiłem się z "Grave Party". Wydało mi się zbyt ciapowate i popowe. Odstraszyło mnie też zdjęcie zespołu. Sorry, ale zaczesane grzywy i pomalowane oczy mnie obrzydzają. Ta muzyka jednak się obroniła sama, bo jest po prostu dobra. Kto lubi te klimaty na pewno z nowego "Sad Dolls" będzie miał sporo pociechy.

Tracklista:

01. Rave to the Grave
02. Lady Cry
03. Terminate Me
04. Bleed Sister Bleed
05. Dancing Shadows
06. Suicide Girl
07. The Last Valentine
08. Creeping Skies
09. Angels Making Love (In the Dark)
10. Sexy and Undead
11. You Make Me Feel Like Nothing
12. On the Road 66

Wydawca: Inverse Records (2014)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły