Maddaddam
Zadra
Recenzje :

Rotengeist - The Test That Divides Us All

Rotengeist, The Test That Divides Us All, thrash metal, Sepultura, punk rock, Defense Records

Rotengeist bynajmniej nie jest nową nazwą na polskiej scenie metalowej, choć przyznam szczerze, że ja nie miałem wiele styczności z tym zespołem. Płytę „The Test That Divides Us All” przyjąłem więc z ciekawością, która długo przeradzała się w akceptację. Ostatecznie polubiłem tę płytę, choć z pewnymi zastrzeżeniami.

 

Thrash metal w wykonaniu Rotengeist ma punkowe zabarwienie. Jest brudny i luźny składniowo. Riffy są skaczące, rytmiczne i mało melodyjne. Największym ich atutem jest moc. Wprawdzie pojawiają się solówki, które nadają utworom polotu, ale same szkielety nie powalają ani szybkością, ani melodyką. W „Pray, Hate… Fight!” i „The Test That Divides Us All” znajdziemy za to więcej gniotącego ciężaru i to moim zdaniem są najlepsze pozycje. W ogóle  jest tu sporo porządnego grania i gitary są najsilniejszą bronią Rotengeist.

Pod względem wokalnym jest mniej kolorowo. Krzykliwy i niechlujny głos spaja się z muzyką, pasuje do tej stylistyki, ale żeby jakoś tak bardziej zaskoczył czymś co mogłoby zakołatać w głowie to nie bardzo. Może jak bym pośledził z tekstami to bym poczuł większą więź z tymi kawałkami, ale promocyjna wersja Defense Records, jaką dostałem, nie zawiera tekstów. Pojawiają się sporadyczne ryki, w pierwszym „Butcher’s Bill” jest odczuwalna ta tytułowa rzeźnia, przedzielona zresztą fajną solówką, a poza tym początek „Lunatics Fanatics” brzmi jak „Territory” Sepultury i to chyba najbardziej wpadające w ucho momenty z części podstawowej. Tym bardziej, że w tym ostatnim znajdziemy także przemówienia Hitlera i chyba innych historycznych, duchowych przewodników.

Oprócz tego jest jeszcze cover punkowego zespołu Karcer. Wyróżnia się nie tylko polskim językiem, ale i tym, że jest najbardziej charakterystycznym punktem płyty. To też o czymś świadczy. Jest to bardzo solidny album, ale chyba brakuje mu właśnie nieco chwytliwości. takie przynajmniej jest moje odczucie.

 

Tracklista:

01. Butcher’s Bill
02. Nightmare Within Nigthmare
03. Moments Of The Ecstasies
04. Pray, Hate… Fight!
05. Lunatics Fanatics
06. New Direction
07. Gest Idoli (Karcer cover)
08. The Test That Divides Us All

Wydawca: Defense Records (2017)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły