Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Return To The Batcave: 1984, KatzKab, Der Himmel Über Berlin, Huta Plastiku

Return To The Batcave, 1984, KatzKab, Der Himmel Über Berlin, Huta Plastiku, gothic rock, batcave, deathrock, post punk, zimna fala

W czasie kolejnej edycji Return To The Batcave, która odbędzie się 5 marca 2016 roku we Wrocławiu, wystąpią zespoły: 1984, KatzKab, Der Himmel Über Berlin oraz Huta Plastiku. 1984 to legenda zimnej fali, jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych polskich post-punkowych zespołów, który odcisnął olbrzymie piętno na szeregu innych kapel poruszających się w tej stylistyce. Szczere do bólu teksty, złożone kompozycje, improwizacja. KatzKab to francuski zespół rezydujący obecnie w Berlinie, trzon kapeli stanowią muzycy Katzenjammer Kabarett. 

KatzKab to muzyczny eksperyment, w którym przewija się zarówno dark-cabaretowa lekkość, jak i gitarowy duszny skowyt oraz nowofalowa elektronika żywcem wyjęta z lat 80'. Warto też zwrócić uwagę na wyjątkową oprawę koncertów KatzKab.

Der Himmel Über Berlin - zespół pochodzi z Triestu, ma na swoim koncie dwa albumy. Muzyka, którą grają Włosi to rasowy gothic-rock nawiązujący do najlepszych dokonań przedstawicieli tego gatunku z przełomu lat 80′ i 90′ wymieszany z post-punkową surowizną, jednak to co najważniejsze w tej muzyce to niepowtarzalny klimat!

Huta Plastiku - warszawska kapela powstała niecały rok temu. Ich muzyka to rasowa zimna fala, obok której nie można przejść obojętnie, to muzyka, która chwyta za gardło i duszę, skojarzenia z Madame czy Klaus Mitffoch oraz gitarowymi pejzażami The Cure nasuwają się same.

Po koncertach tradycyjnie afterparty do bladego świtu.

Aftery poprowadzą:

Żaba (The Proof)

Chesnokov (Bat-Cave.pl)

O! (Return To The Batcave)

Mss (Return To The Batcave / Bat-Cave.pl)

Woodraf (Return To The Batcave / Bat-Cave.pl)

Bilety: 35PLN

Start: 20:00

Adres: CRK (Jagiellończyka 10c/d - Wrocław)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły