Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Ray Wilson podbija Lublin, Gdynię i Szczecin z akustycznym kwintetem

Ray Wilson, rock, grunge, metal progresywny, Genesis

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Jest kompozytorem, autorem tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Muzyczną klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Artysta wciąż koncertuje, a niebawem ukaże się jego nowe, koncertowe DVD. Na najbliższe koncerty Ray Wilson zabiera nie kwartet, a kwintet. Do składu akustycznego (Szkot występuje m.in. ze starszym bratem Steve'em) zespołu Raya Wilsona na stałe dołączył saksofonista i klarnecista Marcin Kajper.

Okazuje się, że chociaż Ray Wilson od lat mieszka w Polsce dla wielu osób jest to nadal zaskakujące. Artysta tak tłumaczy swoją decyzję: "Przyjechałem i zostałem tu, bo zakochałem się w polskiej dziewczynie. Nigdy wcześniej nie sądziłem, że zamieszkam w Polsce. Ale skończyłem już przecież 40 lat i uznałem, że zostanę w Polsce. Kraj cały czas się zmienia i to jest bardzo dobre, zwłaszcza dla artysty.  Uważam, że Polacy to ludzie bardzo przyjaźni, a kraj ma wiele uroku i charakteru. Poza tym kocham Europę i naprawdę wierzę, że to najlepsze miejsce na Ziemi" – mówi wokalista. "Polska ma wszystko, czego mi potrzeba. Może czasem robi się zbyt zimno… Ale wszak jestem ze Szkocji, więc daję sobie z tym radę" – dodaje po chwili.

Ray Wilson podbije Lublin, Gdynię i Szczecin z akustycznym kwintetem:

Lublin, 22 luty 2014 r. (sobota), Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15), godz. 19:00;

Szczecin, 9 marzec 2014 r. (niedziela), Hala Opery na Zamku, (ul. Energetyków 40), godz. 18:00;

Gdynia, 28 marzec 2014 r. (piątek), Sala Koncertowa Zarządu Portu Morskiego (ul. Rotterdamska 9), godz. 20:00.

Bilety na wydarzenia – ceny: 80, 90, 100 i 110 zł.

Koncerty z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & Quintett przedstawiają największe przeboje Genesis („Follow You Follow Me”, “No Son Of Mine”, “Jesus He Knows Me”, “Invisible Touch”, “Ripples” czy “Carpet Crawlers”) w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu. W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji Szkota.

Parę lat temu Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Otrzymał z rąk Prezydenta Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania. Artysta jest również założycielem działającej na terenie Poznania Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

W ubiegłym roku Ray Wilson świętował 20 rocznicę pracy artystycznej - wydania pierwszego albumu (1993-2013). Z tej okazji odbywa się trasa „20 Years And More...”. W kwietniu 2013 r. ukazał się już jedenasty album w dorobku artysty zatytułowany „Chasing Rainbows”. Wydawcą płyty jest Polskie Radio, a album promował singiel „Easier That Way”.  Muzyk przygotowuje koncertowe DVD, powinno ukazać się na wiosnę 2014 r., a wydawcą ponownie będzie Polskie Radio.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły