Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Film :

Premiera Witajcie w Mroku już jutro

Jutro o godzinie 18:00 w Warszawie odbędzie się zamknięty pokaz filmu "Witajcie w Mroku". Pojawią się bohaterowie obrazu (w tym organizator Castle Party), reżyser oraz media. Dodatkowo wystąpi także zespół Deathcamp Project. Na imprezie oczywiście obecne będzie DarkPlanet.Pl. Wkrótce relacja na łamach naszego portalu.
"Witajcie w mroku" w reżyserii Henryka Dederki  to długo oczekiwany dokument wyprodukowany dla HBO Polska. Obraz przedstawia tajemniczy świat polskich gothów. Premiera telewizyjna filmu odbędzie się w piątek, 30 października o godz. 23:00 w HBO.

Najnowszy dokument Henryka Dederki opowiada o subkulturze gothów w Polsce. Bohaterami filmu są ludzie, których fascynują mroczne sfery ludzkiej osobowości. To, co prezentują na zewnątrz, budzi lęk, niezrozumienie i społeczną dezaprobatę. Wspólne zainteresowania odzwierciedlają ich sposób rozumienia świata. Ta społeczność złożona jest z barwnych indywidualności. Takich właśnie gotów pokazuje Dederko.

Po głośnym filmie "Witajcie w życiu"  Henryk Dederko po raz kolejny pokazuje kontrowersyjny wycinek rzeczywistości. Jak sam mówi, jego nowa produkcja "przedstawia świat, w którym funkcjonuje umysł odrzucający racjonalność, ignorujący tradycyjne kategorie moralne. Umysł kontaktujący się z subtelnymi energiami i nieprzerwanie ewoluujący".

W filmie pojawiają się m.in. autorzy pierwszej polskiej strony internetowej o nekrofilii, wampirzyca z Krakowa, Mefisto - energetyczny wampir z Łodzi oraz Xeno, ideolog gotyku i nieprzeciętnie inteligentny informatyk. Ich fascynacje oscylują wokół życia, śmierci i odrębnych stanów świadomości. Bohaterowie filmu to ludzie, którzy sypiają w trumnach, piją krew, pasjonują się wampiryzmem i okultyzmem. Niektórzy organizują co roku własne pogrzeby, uznając je za akt artystyczny.

Producentami filmu są HBO Polska oraz Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych.
Komentarze
fistnaut : A ja właśnie oglądam film i bawię się welfronami xd podzwiam lekar...
nutka666 : Zważywszy,że ten kamień leżał na schodach,gdzie chodziło mnó...
Szmytu : To jednak widzę,że tekst o Gocie nie tylko mnie rozbawił :D.Generalnie n...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły