Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Castle Party 2011 - W mroku gwiazd cz.1

Castle Party, W Mroku Gwiazd, Tadeusz Miciński, Bolków, Śmiałek, Wampir„Magia mej duszy niechaj Cię wywoła, z zarzewia komet czy z mroku…”  –  właśnie spełnia się zaklęcie rzucone 100 lat temu przez poetę-maga, Tadeusza Micińskiego. Aura tajemnicy wskrzeszonej w Krakowie unosi się w stronę Zamku w Bolkowie, który w wakacyjny weekend zaprasza w swoje podwoje fanów mrocznej sztuk. Czciciela tajemnic Micińskiego i ukryty w murach średniowiecznego zamku letni festiwal łączy specyficzny klimat – dlatego też liryki tego najbardziej enigmatycznego z twórców epoki Młodej Polski ożywia po 100 latach nowy projekt, firmowany marką Castle Party. 
„Wampir” to premierowy klip, początek serii. Nagrania powstają w Krakowie pod okiem Pawła Szarka i Tomka Orzechowskiego, we współpracy z formacją Śmiałek.
Premierowy klip „Wampir” dostępny jest: TUTAJ
„Realizujemy krótkie etiudy, w których charyzmatyczny aktor Karol Śmiałek, wokalista zespołu Śmiałek, interpretował będzie wybrane wiersze z tomiku „W mroku gwiazd” z 1902 roku – mówi Paweł Szarek, kompozytor i reżyser – Teledyski poza promocją festiwalu mają też na celu przybliżyć widzom poezję Micińskiego, pozostającego gdzieś na peryferiach polskiej literatury pięknej".
Seria „W mroku gwiazd”  to video performance –  realizowany w historycznych miejscach starego Krakowa.  Każdy epizod zaopatrzony jest w autorską muzykę napisaną specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia. Planowane są cztery odcinki, choć twórcy tego artystycznego projektu nie wykluczają, iż znajdzie on zaskakującą kontynuację.
Festiwal Castle Party na Dolnym Śląsku od lat cieszy się międzynarodową renomą na scenie niezależnego rocka i gromadzi fanów z całej Europy.  W dniach od 21 do 24 lipca na Zamku w Bolkowie wystąpi ponad 30 wykonawców z kraju i zagranicy. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy fanów i turystów, którzy w wakacyjny weekend odwiedzą dolnośląski zamek.
Komentarze
szarl : Hmm, Mitas jest jednym z najważniejszych dla mnie poetów, jednak nie mog...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły