Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Piraci z VANE publikują teledysk do swojego najnowszego singla The Cannibal

The Cannibal, Black Vengeance, Robert Zembrzycki, Vane, Wacken Open Air, Pol’and’Rock, Vader, Acid Drinkers, Kat, Roman Kostrzewski, groove death metal, Mateusz Gajdzik, Marcin Frąckowiak, Marcin Parandyk, Marcin Zdeb, Łukasz Łukasik

“The Cannibal” jest trzecim singlem wypuszczonym przez zespół od momentu premiery debiutanckiego albumu “Black Vengeance”. Robert Zembrzycki (gitara) o nowym materiale: "Tym razem chcieliśmy zgłębić nieco mroczniejsze aspekty trudnej tułaczki, którą wiedli ówcześni marynarze. The Cannibal to szalona podróż w głąb pozbawionego środków do życia umysłu, podkreślona niezwykle sugestywną, muzyczną aurą.”

Wideo można obejrzeć pod linkiem: https://bit.ly/2uUfS0w

Utwór jest kontynuacją historii rozpoczętej na ostatnim singlu zespołu, “Row, Ye Scallywags!”. Vane zabiera nas na tajemniczą, opuszczoną wyspę wraz z grupą rozbitków starających się przetrwać niesprzyjające okoliczności. Fabuła nabiera tempa gdy w wyniku skrajnego głodu i wyczerpania piraci popadają w obłęd. Robert Zembrzycki: "Klimat teledysku to przede wszystkim ciemność, mrok. Aby uwydatnić uczucia bezradności i obłędu postaci oraz wciągnąć widza w gwałtownie rozwijającą się akcję, postawiliśmy na minimalistyczne podejście, co czyni historię jeszcze bardziej sugestywną. The Cannibal to niezwykle przejmująca wizja tego co może się stać, gdy człowiek głoduje."

Vane promuje swoje ostatnie wydawnictwo trasą po Polsce i Czechach:

28/02 - Zielona Góra, Polska
29/02 - Jarocin, Polska
06/03 - Gdańsk, Polska
07/03 - Łódź, Polska
13/03 - Kraków, Polska

14/03 - Chorzów, Polska
20/03 - Wrocław, Polska
21/03 - Warszawa, Polska
26/03 - Praga, Czechy

27/03 - Ostrava, Czechy

28/03 - Brno, Czechy

Od początku swego istnienia Vane wypuścił jedną EP’kę, debiutancki album, trzy single i pięć teledysków. Po uprzednio wygranych eliminacjach, zespół wziął udział w festiwalach Wacken oraz Pol’and’Rock. Muzycy występowali również jako support takich tuzów jak Vader, Acid Drinkers oraz Kat&RK.

https://vane.band/

https://www.facebook.com/vane.band/

https://www.youtube.com/c/VANEband

BIO

Groove/melodic death metal w pirackim stylu? Dlaczego nie! Vane łączy te dwa światy w całość – ciężkie, a jednocześnie melodyjne riffy, potężny wokal, szybkie bębny i brudny bas wraz z głęboko zakorzenioną w Złotym Erze Piractwa historią tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową!

Vane założony został pod koniec 2016 roku przez dwóch przyjaciół – Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego. W krótkim czasie gitarzyści zrekrutowali pozostałych członków zespołu – Marcina Frąckowiaka, Marcina Parandyka oraz Marcina Zdeba. Wspólnymi siłami nagrali debiutancką EP’kę „The Prologue”, wydaną zaledwie w rok po rozpoczęciu projektu. Album otrzymał bardzo pozytywne opinie od fanów i krytyków muzycznych.

Po roku ciężkiej pracy i pewnych roszadach kadrowych (Marcina Frąckowiaka zastąpił Łukasz Łukasik), dnia 30 listopada 2019 r. Vane wydało debiutancki album „Black Vengeance”. Siedem nowych utworów wraz z kawałkami z EP złożyły się na historię jednego z najbardziej intrygujących piratów w historii. W ramach promocji albumu zespół zaprezentował się rzeszy fanów na trasie koncertowej I nagrał trzy tematyczne teledyski.

Po powrocie z pełnej emocji trasy, Vane skupił się na tworzeniu nowej muzyki. W ten sposób powstał singiel „The Ritual”, wydany 8 maja 2019 r. Utwór uzupełnił jedną z wielu fabularnych luk w opowiedzianej z rozmachem historii “Black Vengeance”. Wydawnictwo zostało wsparte budzącym wielkie zainteresowanie teledyskiem. Dwa miesiące później, zespół rozstał się z perkusistą Marcinem Zdebem.

31 lipca 2019, po wygraniu krajowych eliminacji, Vane zaprezentował Polskę w znamienitym konkursie Wacken Metal Battle w Niemczech. Walcząc z trzydziestoma zespołami z całego świata. Vane wylądował ostatecznie na prestiżowym, 5 miejscu!

1 sierpnia Vane wystąpił na Pol’and’Rock – jednym z największych festiwali w Europie. Koncert zgromadził rzesze fanów i był wielkim sukcesem zespołu.

Z początkiem grudnia 2019 w roli perkusisty do zespołu dołączył Kamil Bagiński, a 2 miesiące później band opuścił Łukasz Łukasik.

Dyskografię zespołu zamyka singiel „The Cannibal” wydany 18 lutego 2020.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły