Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Pendragon - nowe koncertowe DVD już w kwietniu

Pendragon, Masquerade 20, progressive rock, alternative rock

7 kwietnia 2017 ukaże się nowe koncertowe wydawnictwo legendy brytyjskiego rocka progresywnego – zespołu Pendragon. Materiał zatytułowany „Masquerade 20” zawiera koncert zarejestrowany w maju ubiegłego roku w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach. Muzycy powrócili wówczas do Polski w ramach trasy świętującej 20. rocznicę jednego z najbardziej udanych albumów w karierze zespołu, płyty "The Masquerade Overture". W programie koncertu znalazły się klasyki z tego albumu, a także ulubione utwory fanów wybrane z bogatej dyskografii Pendragon.

Nick Barrett, gitarzysta i wokalista zespołu komentuje: "To prawdopodobnie najbardziej spójny występ, jaki udało się nam zarejestrować. Tak jak od wielu lat jesteśmy razem jako muzycy, tak to nagranie pokazuje nas także jako grupę bardzo dobrych przyjaciół. I to nawet z naszymi nowymi nabytkami, Vinnie’m na perkusji oraz Verity i Tiną w chórkach. Ogólny klimat muzyki i wykonania jest fantastyczny, a dźwięk jest po prostu znakomity.”

 

Za projekt okładki „Masquerade 20” odpowiada  Björn Gooßes – Killustrations, autor okładek poprzednich wydawnictw zespołu: "Out of Order Comes Chaos" DVD oraz albumów "Pure", "Passion" i "Men Who Climb Mountains”.

 

„Masquerade 20” DVD zawiera znakomite materiały dodatkowe: wywiady z muzykami, galeria zdjęć oraz inne dodatki. Wydawnictwo dostępne także w wersji 2CD.

Tracklista:

 

01. The Masquerade Overture

02. As Good as Gold

03. Paintbox

04. The Pursuit of Excellence

05. Guardian of My Soul

06. The Shadow

07. Masters of Illusion

08. King of the Castle

09. Schizo

10. Beautiful Soul

11. Faces of Light

12. Nostradamus

13. Explorers of the Infinite

14. Come Home Jack

15. This Green and Pleasant Land

16. Breaking the Spell

17. Indigo

Wydawca: Metal Mind Productions (2017)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły