Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Pavor - Pavor

Pavor, death metal, Catharsis, A Pale Debilitating Autumn

Pavor to niemiecki zespół death metalowy powstały w 1987 roku. „Pavor” to ich drugie kasetowe wydawnictwo, które nie doczekało się nigdy żadnego wznowienia. Wydanie jest skromne, ale sprawiające dobre wrażenie, ze zdjęciem i tekstami do trzech utworów, a co najważniejsze, mimo prawie trzech dekad na karku, mój egzemplarz gra bardzo dobrze. W środku jest pięć kawałków, w tym jeden z poprzedniej demówki „Catharsis”. Jest to death metal siermiężny, o łańcuchowym brzmieniu. 

Gitary mają tępy pogłos, a bas słychać jakby był dobiegający z oddali, ale pracowity, aktywny w tle i wygrywający własne, polątane kwestie. Mocno za to jest wyeksponowana perkusja, która momentami robi straszne kanonady. Cała atmosfera jest stęchła i piwniczna, ale w jej ramach zespół prezentuje kombinacyjne i techniczne zagrania. Pojawiają się także solówki, a nawet zalążki melodii, choć ogólnie mamy do czynienia z ciężkim i nieokrzesanym walcem, jadącym w średnio-szybkim tempie, a czasem, jak we fragmentach „Symbols Of Deprawity” potrafiącym zwolnić do wyciągniętych, doomowych prędkości.

Wokal do tego jest głębokim growlingiem, który wydobywa swoje dźwięki z głębokich czeluści. Dobrze uzupełnia warstwę muzyczną i nadaje jej dodatkowego, studziennego pogłosu. W dwóch numerach, dla podkreślenia dzikości przekazu, wokalistę swoimi rykami wspomaga basista.

Cały materiał prezentuje się bardzo solidnie. Dobre granie idzie w parze z dobrym brzmieniem. Wszystko jest profesjonalnie nagrane i wyprodukowane. Sam zespół przetrwał, a trzy kawałki z tej EPki wykorzystał na nadchodzącej płycie „A Pale Debilitating Autumn”.

Tracklista:

1. Corpses
2. Pavor
3. Cloud Forms
4. Inchoate Life Disclaimed
5. Symbols Of Depravity

Wydawca: Pavor (1993)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły