Wracać wciąż do domu Le Guin
Amphi Festival 2020
Recenzje :

Parricide - Accustomed To Illusion

Morbid Noizz Productions, Accustomed To Illusion, Parricide, death metal

Wydana w 1995 roku przez Morbid Noizz Productions kaseta “Accustomed To Illusion” to druga płyta Parricide. Rok po debiucie zespół ucieleśnił kolejną porcję oślizgłego death metalu, jak dla mnie idealnie komponującą się z jaskiniowym obrazem z okładki. Hitem wydawnictwa jest jednak duża nazwa zespołu na grzbiecie z rażącym błędem, bowiem widnieje tam napis „Parracide”. Dla muzyków musiało być to bardzo frustrujące, a dla mnie mylące. Jako, że było to pierwsze ich dzieło z jakim się zetknąłem, to przez długi czas naprawdę myślałem, że oni się tak nazywają.

 

Death metal zaprezentowany na „Accustomed To Illusion” istotnie jest stęchły i gnuśny, ale niestety ma słabe, płaskie brzmienie. Do tego muzyka jest bardzo prosta, no i wokal niezbyt dobry. Daje to taki nienajlepszy obraz całości choć jest to płyta, której z pewnością można posłuchać. Jak ktoś lubi taką tępotę dźwięku i niewyrafinowane riffy to może się przekonać. Niektóre zagrywki są fajne, czasem pojawia się jakaś dość daleka od perfekcji solówka, ale jakoś to wszystko brnie przez te szlamowate korytarze.

Na pewno na czoło wybija się pierwszy „Nonsense’s Real” ze względu na motyw mówionego wokalu w refrenie, który wypada efektownie. Jest jednak parę innych rozpoznawalnych kawałków. Jak się więcej tego posłucha to dość łatwo można się zapoznać z materiałem, a to właśnie ze względu na wspomnianą prostotę. Jak dla mnie jednak to raczej mało i na tym etapie uważam Parricide za średniaka, któremu daleko było do krajowych mistrzów gatunku.

 

Tracklista:

01. Nonsense's Real
02. Bodiless Concealed
03. Cobweb On The Soul
04. Endless Frustration
05. Seclusion
06. Fear
07. Accustomed To Illusion
08. I Am Cursed
09. Controversial Views
10. Dialogue Of The Thoughts

Wydawca: Morbid Noizz Productions (1995)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły