Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Of Mice & Men na jedynym koncercie w Polsce

Of Mice & Men, post hardcore, metalcore, How To Survive

Od ostatniej wizyty Of Mice & Men minęło prawie 1,5 roku. Zespół już 5 sierpnia odwiedzi Kraków na jedynym koncercie w Polsce, na którym będziemy mogli usłyszeć m.in. nowe numery z nadchodzącego albumu. Niezależnie od tego, co wokół nich się zmieniło, kwartet z południowej Kalifornii - Aaron Pauley (wokal, bas), Valentino "Tino" Arteaga (perkusja), Phil Manansala (gitara prowadząca) i Alan Ashby (gitara rytmiczna) - włączyli do swojej tożsamości trafnie zatytułowany album „Defy”. 

W rzeczywistości piąty pełny album grupy nie tylko potwierdza tę tożsamość, ale także wzmacnia ją silniej niż kiedykolwiek wcześniej. "Tworzenie tej płyty polegało na tym, że zastanawialiśmy się nad tym, kim jesteśmy i nad tym jak się rozwijamy, zamiast próbować odkrywać siebie na nowo i wychodzić z czymś nowym" - stwierdza Aaron. "Żyjemy w kulturze, w której wszystko jest trawione w ciągu sekundy. Zamiast 15 minut sławy jest 15 sekund sławy. Mimo że jest to jednolita branża singli i streamingu, tworzymy rekordy, które mamy zamiar utrzymać przez długi czas. Przez ostatnie pięć lat, kiedy skład się utrzymywał, ludzie oczekiwali, że upadniemy. To tylko zmotywowało nas do dalszego działania i dodało nam ognia. Zmiany nas nie definiują. Zamierzamy się zdefiniować. Nie chcieliśmy zostać nowym zespołem; chcieliśmy tylko być Of Mice & Men".

Od debiutanckiego albumu w 2010 r. Of Mice & Men ciągle zmierzają naprzód napędzając publikę metaliczną energią, sejsmicznymi melodiami i łamiącymi głowę riffami. Po przełomowym sukcesie „The Flood” z 2011 roku, zespół osiągnął wysoką pozycję w rankingach prasy muzycznej. Niezapomniane koncerty obok takich tytanów, jak Ozzy Osbourne, Aerosmith, Five Finger Death Punch, Rammstein, Linkin Park i Slipknot sprawiło, iż zespół stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny na całym świecie. 

„Cold World” wydany w 2016 r. znalazł się w pierwszej dwudziestce z listy 200 najlepszych na Billboard. Ostatni album „Defy” wydany w 2018 roku pokazał, iż zespól po odejściu frontmana Austina Carliego wcale nie zamierzał się poddawać. Amerykanie w międzyczasie wystąpili na takich festiwalach jak Hellfest czy Download Festival. Ich ostatni krążek został wyprodukowany przez Howarda Bensona, czyli człowieka, który pracował z takimi zespołami jak My Chemical Romance, Three Days Grace, Skillet czy The All-American Rejects.

W tym roku ukazał się nowy singiel grupy „How To Survive”, który zapowiada kolejne wydawnictwo zespołu! M.in. ten numer będziemy mogli usłyszeć na żywo w Krakowie.

OF MICE & MEN

5.08.2019 g. 19:00

Kraków / Zet Pe Te

Bilety:

79 - https://winiarybookings.pl/bilety/of-mice-men/ (KOLEKCJONERSKIE)

89 - biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos.pl, Empik, Media Markt

100 - w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły