Paradoks
Ohlsson
Muzyka :

Nowy album formacji Mech z okazji X-lecia zespołu

Mech, hard rock, heavy metal, X

Mija właśnie dziesięć lat od powrotu jednego z najważniejszych zespołów lat 80 – formacji Mech. Z tej okazji muzycy przygotowali dla swoich sympatyków specjalne wydawnictwo. Już 1 grudnia 2014 roku do sprzedaży trafi album zatytułowany „X”, który jest podsumowaniem tej mijającej, muzycznej dekady Mech-a. Na krążku znajdziemy utwory z płyt: „Mech” i „Zwo” oraz nową, premierową kompozycję. Maciej Januszko, wokalista zespołu: „Zawładnięci Art Rockiem i spektaklami laserowo-kwadrofonicznymi, po reaktywacji w 2005 r wydaliśmy płytę, na której ujawnia się metalowy duch zespołu. Standardy Mech-a: Piłem z diabłem bruderszaft czy Brudna muzyka - stanowią o naszej sile.

Po płytach: MECH, ZWO i DVD MECHMANIA czas na podsumowanie - stąd właśnie dziś oddajemy w wasze ręce album X, który niejako recenzuje ten okres działalności zespołu. Bawcie się muzyką, zapraszamy na koncerty”.

Tracklista:

01. To on to on to on

02. Piłem z diabłem bruderszaft       

03. Nie widzieć nic                                                                   

04. Czy to możliwe

05. Painkiller                                                                        

06. Grzech wiara lęk                                                            

07. Twój morderca                                                                  

08. Popłoch                                                                            

09. Witam Panie                                     

10. Tasmania                                                                          

11. Brudna muzyka               

Wydawca: Metal Mind Productions (2014)

Skład zespołu:

Maciej Januszko – śpiew

Piotr "Dziki" Chancewicz - gitara

Tomasz "Sooloo" Solnica - gitara basowa

Paweł "Rekin" Jurkowski – perkusja

Zespół założony został w 1977 roku przez klawiszowca Roberta Milewskiego oraz wokalistę Macieja Januszko, określanego często mianem polskiego Ozzy'ego Osbourne'a. Wkrótce skład uzupełnili - gitarzysta Janusz Łakomiec i bębniarz Andrzej Dylewski. Jako kwartet kapela zarejestrowała swoje dwa najsłynniejsze albumy: "Bluffmania" i "Tasmania" - oba ujrzały światło dzienne w 1983 roku. W 1987 roku grupa zawiesiła działalność, by za namową Jurka Owsiaka i Janusza Kosińskiego powrócić w roku 2004.

W nowej inkarnacji Mech- a, oprócz Macieja Januszko, pojawili się Piotr Chancewicz, Krzysztof Najman i Piotr Pawłowski. Owocem tej współpracy była płyta "Mech" z roku 2005. W  2012 roku miała miejsce premiera czwartego albumu studyjnego zespołu, zatytułowanego "Zwo". MECH towarzyszył wielkim gwiazdom sceny rockowej, takim jak: Korn, Black Label Society, Soulfly, Black Sabbath – DIO i Uriah Heep. 

Metal Mind Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły