Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Nowa płyta Percival Schuttenbach

Percival Schuttenbach, folk metal, Słowianie6 kwietnia odbędzie się premiera długo oczekiwanego klipu grupy  opowiadającego o demonach słowiańskich, który łączyć ma poprzedni album Percivala z jego najnowszą płytą. Niedługo po tym zespół przedstawić ma pierwszy utwór z nowego krążka. Jego premiera koncertowa już się odbyła i dała dowód, że nowy materiał będzie mieć niesamowitą moc i energię zdolną porywać tłumy do szaleństwa.

Oto jak zespół wypowiada się na temat nowego materiału: 
"Od początku istnienia zespołu Percival Schuttenbach staramy się połączyć dwa gatunki, które szczególnie bliskie są naszym sercom: folk i metal. Od kiedy czynnie zainteresowaliśmy się odtwórstwem historycznym (było to w 2006 roku), naszą główną inspiracją stał się folk i motywy słowiańskie, a w naszych głowach powstała idea szerzenia wiedzy o nich i o naszych dawnych, przedchrześcijańskich korzeniach.
Obecnie rodzi się niemalże moda na wszystko, co słowiańskie, co nas ogromnie cieszy Wiemy, że jesteśmy częścią tego ruchu, że mamy swój wkład w jego rozwój, że jest tam dla nas miejsce. "Równonoc" - projekt hip-hopowy producenta muzycznego Donatana, przy którym obecnie z nim pracujemy, jest kolejnym dowodem na to, że zainteresowanie naszymi korzeniami zatacza coraz szersze kręgi. W takim właśnie momencie pragniemy postawić przysłowiową kropkę nad i -  podsumować to, co się dzieje i działo do tej pory w obrębie tego ruchu i stworzyć coś, co być może stanie się jednym z ważnych jego symboli.
W chwili obecnej pracujemy nad nową płytą, która opowiadać będzie o tragicznym losie Słowian zachodnich i ich nierównej walce z germańsko-chrześcijańskim żywiołem prącym na wschód. Wątek główny będzie okazją do przedstawienia demonologii słowiańskiej, tradycyjnych obrzędów, elementów i symboli, a to wszystko w klimacie horroru i grozy. Cała płyta to jedna opowieść dziejąca się w czasach okrutnego, nienawidzącego Słowian biskupa Thietmara.
Muzycznie album będzie hołdem złożonym metalowi lat 80., ponieważ słuchaliśmy i słuchamy nadal tej muzyki, która w dużej mierze ukształtowała nas i to, co obecnie sobą reprezentujemy. Oczywiście nie zabraknie również elementów folkowych, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie użyli ich na swój własny sposób - dosyć nieszablonowy i oryginalny. Chociaż reprezentujemy gatunek folk metalu, to podeszliśmy do niego z zupełnie innej strony niż większość reprezentujących ten gatunek zespołów - nie DODAJĄC elementy folkowe do metalu, ale PRZEKSZTAŁCAJĄC folk w metal, zmieniając utwory ludowe w nieźle kopiące, energetyczne, mocne kawałki. Na nowej płycie zrobimy odwrotnie - podstawą będą stworzone przez nas metalowe kompozycje, ale nasączymy je folkiem w sposób dla nas specyficzny.
Cała idea płyty ma przybliżyć nasze korzenie ludziom, którzy nie zawsze są ich świadomi, zaciekawić i przypomnieć kim naprawdę jesteśmy i z czego, jako Polacy i Słowianie, powinniśmy być dumni - podobnie jak inne narody Europy i świata, które pielęgnują swoją przedchrześcijańską spuściznę kulturalną. Dodatkowo razem z płytą wydana zostanie gra karciana tematycznie z nią związana, nad którą pracujemy już od dłuższego czasu. Ma to być sposób na edukację poprzez zabawę - a wierzymy, że jest to sposób edukacji najlepszy.
Mamy głowy pełne pomysłów i serca pełne zapału, jednak ciągle jeszcze nie zdecydowaliśmy się na odpowiedniego wydawcę (zarówno płyty jak i na gry). Cały czas rozmawiamy i negocjujemy, a to właśnie od znalezienia wydawcy zależy, kiedy album wraz z grą zostaną wydane."
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły