Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

NeuOberschlesien przedstawia debiutancki singiel

Castle Party, Oberschlesien, industrial metal, NeuOberschlesien

6 lipca miała miejsce premiera teledysku do debiutanckiego singla NeuOberschlesien, zatytułowanego 'Fart'. Utwór to zwiastun nowej płyty zespołu, która ukaże się jesienią tego roku. Jest to pierwszy utwór zespołu, który został wydany po zmianie składu i pod nową nazwą. 

8 lutego w Oberschlesien nastąpił rozłam - muzycy rozstali się z Marcelem Różanką, perkusistą i współzałożycielem zespołu. W efekcie tej decyzji powstał zespół NeuOberschlesien, Marcela Różankę zastąpił Filip Oczkowski. Po krótkiej przerwie grupa powróciła do intensywnego koncertowania, jednocześnie skupiając się na pracy nad nową płytą, która ukaże się jesienią nakładem SP Records. 

Zwiastujący nową płytę singiel 'Fart' z głębokim, skłaniającym do refleksji tekstem Michała Stawińskiego, to przede wszystkim nowoczesne brzmienie i przemyślana aranżacja, ale także - ciężkie gitary, mroczny klimat i melodyjny refren. Towarzyszący utworowi teledysk jest dość zaskakujący, kontrowersyjny i  wielowątkowy - umożliwiający widzom własną jego interpretację.

Od kilku miesięcy muzycy NeuOberschlesien pracują nad albumem studyjnym, praca, zdaniem muzyków, odbywa się w 'nadzwyczaj twórczej, radosnej atmosferze'. Teksty wyjdą spod pióra Michała Stawińskiego, lecz być może w tej kwestii pojawi się niespodzianka.

15 lipca NeuOberschlesien wystąpi jako jedna z gwiazd na Festiwalu Castle Party. Muzycy zapowiadają, że to będzie wyjątkowy, pełen ognia koncert i nie mogą doczekać się występu przed bolkowską publicznością. Zespól NeuOberschlesien wystąpi w składzie:

Michał Stawiński - wokal, Wojtek Jasielski - bas, Łukasz Sztaba - klawisze, Tomek Andrzejewski - gitara, Adam Jurczyński - gitara, Filip Oczkowski - perkusja. 

Nowy teledysk zespołu można obejrzeć tutaj.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły