NNHMN
NNHMN
Recenzje :

Mütiilation - Satanist Styrken

Mütiilation, black metal, Satanist Styrken, Krissagrazabeth, Meyhna’ch, The Black Legions

Mütiilation powstał w 1991 roku w Grabels na południu Francji, na fali zainteresowania black metalem. Od początku zespół był bardzo płodny i zaczął wydawać demówki, głównie na kasetach. „Satanist Styrken” jest czwartą z nich, wydaną w 1994 roku, na której wystąpił nowy perkusista Krissagrazabeth. Pomysłodawcą i liderem projektu był Meyhna’ch, tutaj na gitarze i wokalu. Basu nie ma w ogóle.

Kto by jednak się przejmował basem skoro można się pomalować i zrobić sobie groźne zdjęcia. Mütiilation jako jeden z ważniejszych zespołów należących do organizacji The Black Legions zadbał o odpowiednią oprawę swojego dema starając się, aby było ono jak najbardziej podziemne. Na jednostronnie kserowanej okładce znalazło się miejsce na zdjęcia, tytuły, skład i pozdrowienie. Wszystko znajduje się na tle gazetowych artykułów, co chyba ma wskazywać na uwypuklenie jakiejś sensacji z tego, że w kraju pojawili się sataniści i jest to powód do strachu. Na kasecie znajduje sie biała, papierowa okleina, na której logo zespołu i tytuł dema są namalowane ręcznie cienkopisem.

Muzyka oczywiście słabej jakości i przykryta szumami. Jak się tak człowiek próbuje wgryźć to słychać tam jakieś granie, choć więcej od muzyki czuć w tym nienawiści wykrzykiwanej przez przeraźliwe wokale. Do tego nawalająca kartonowo perkusja, a najgorzej słychać gitary, z których wyłaniają się jednak riffy, które nawet łączą się jakoś sensownie z perkusją. Są momenty szybsze, ale są i wolniejsze i jest nawet akustyczne zakończenie "Eternal Empire Of Majesty Death". Wokal na szczęście nie jest zbytnio wyeksponowany i mimo niektórych, ciężkich dla uszu, jęczących wrzasków, jakoś to wszystko gra i stapia się ze sobą. Pomimo tego jest to pozycja raczej kolekcjonerska, nie powodująca chęci słuchania.

Tracklista:

1. Skoger Av Onde Drom
2. My Last Night Among Those Times
3. Eternal Empire Of Majesty Death
4. Infernal Holocaust In The Mourning Dawn

Wydawca: Mütiilation (1994)

Ocena szkolna: 2+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły