Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Morta Skuld - Dying Remains

Morta Skuld, death metal, Dying Remains, Deaf Records, Obituary,

Morta Skuld to przedstawiciel drugiej fali amerykańskiego death metalu. Pochodzą z Milwaukee w stanie Wisconsin i wprawdzie istnieją od 1990 roku, ale swój pierwszy album „Dying Remains” wydali, za sprawą Deaf Records dopiero w 1993. To wystarczyło, aby przypisano im łatkę uczniów Obituary. No cóż, słuchając tej płyty trudno nie odnieść wrażenia, że to porównanie jest trafione.

Death metal Morta Skuld jest bowiem gnuśny i trącący zgnilizną. Z ciężkiego brzmienia wyłaniają się potężne riffy, które w dużej mierze powoli i gęsto oblepiają słuchacza. Również wokal jest niski i bulgoczący, ale potrafi wyryczeć także i bardziej zwalające z nóg fragmenty. Podobnie jest z muzyką, która niejednokrotnie zrywa się do szybszych temp, w rytmicznym akompaniamencie perkusji. W całym przedsięwzięciu dobrze wyeksponowany jest również bas, który nadaje dodatkowego dudnienia w brzmieniu.

Muzyka jest efektowna technicznie i przede wszystkim chwytająca instrumentalnie. Zwraca uwagę duża ilość solówek, które wprowadzają nawet nieco melodyjności i efektownie tańczą przed szeregami grząskich, mulistych riffów. Wszystko prezentuje się bardzo klasycznie i reprezentatywnie w stosunku do swoich czasów. Materiał jest dobry i wręcz idealny do zbadania klimatu solidnego drugiego szeregu amerykańskiego death metalu pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Tracklista:

01. Lifeless
02. Without Sin
03. Devoured Fears
04. Dying Remains
05. Useless to Mankind
06. Rotting Ways
07. Withering Seclusion
08. Hatred Creation
09. Scarred
10. Consuming Existence
11. Presumed Dead

Wydawca: Deaf Records (1993)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły