Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Mind.In.A.Box

Mind.In.A.Box - austriacki projekt dowodzony przez Stefana Poissa i Markusa Hadwigera. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za muzykę drugi zaś za warstwę tekstową utworów. Ich muzyka to precyzyjne połączenie futurystycznej elektroniki spod znaku future popu, industrialu oraz progresywnego trance'u.
Nagrania duetu zawierają monologi będące zlepkiem nagrań dźwiękowych, na których zarejestrowano urywki rozmów. Każdy utwór to osobny epizod; razem tworzą one spójną całość. Obecnie zespół przyjął formę tajemniczej epiki, z elementami science fiction, fantastyki i noir fiction.

26 lutego 2010 roku ukazał się czwarty album studyjny grupy - "R.E.T.R.O.". Materiał wyraźnie nawiązuje do syntezatorowej przeszłości, sygnalizuje powrót do "retro electro" i początków muzyki elektronicznej a wszystko w ramach wyrazów poważania i uwielbienia dla legendarnego sprzętu Commodore 64, automatów do gier wideo oraz epoki i kultury lat 80. W utworach wykorzystano kilka melodyjek, które w przeszłości posłużyły jako tło muzyczne do wciągających gierek 2D.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo został "8 Bits", który trafił do sprzedaży 8 marca.

Skład:

Stefan Poiss - wokal, muzyka
Markus Hadwiger - słowa

Dyskografia:

01. Lost Alone (2004)
02. Certainty (CDM) (2005)
03. Dreamweb (2005)
04. Crossroads (2007)
05. What Used To Be (Single) (2007)
06. Selectiva (2008)
07. 8 Bits (Single) (2010)
08. R.E.T.R.O. (2010)

Oficjalna strona internetowa: www.mindinabox.com
MySpace: www.myspace.com/mindinabox
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły