Paradoks
Ohlsson
Muzyka :

Midge Ure z Zespołem na jedynym koncercie w Polsce

Midge Ure, Ultravox, post punk, new wave, synthpop, new romantic

W sobotę 17 maja 2014 w warszawskim Klubie Progresja Music Zone wystąpi Midge Ure, legendarny kompozytor, frontman i wokalista zespołu Ultravox. Będzie to pierwszy "elektryczny" koncert Midge'a Ure'a wraz z Zespołem w naszym kraju. Muzyk zaprezentuje najważniejsze utwory ze swojej kariery w tym niezapomniane dokonania z albumów Ultravox. Midge Ure, który dołączył do Ultravox w 1980 roku nagrywając i komponując utwory na album „Vienna” w znacznym stopniu wpłynął na uformowanie się nowego wówczas stylu w muzyce, wywodzącego się z Post-punk i New Wave, który następnie został nazwany New Romantic.

Uważa się, że album „Vienna” (1980) był jednym z prekursorów tego stylu. Następne albumy formacji m.in. „Rage in Eden” (1981), „Quartet” (1982) oraz „Lament” (1984) ugruntowały pozycję zespołu jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop jakimi bez wątpienia było pojawienie się New Romantic, New Wave oraz Synth-pop w pierwszej połowie lat 80-tych.

 

W roku 1985 artysta wydaje swój pierwszy solowy album pt. „The Gift”, z którego pochodzi niezapomniany przebój „If I Was”, który osiąga szczyt listy przebojów w UK oraz w innych krajach Europy. Sama płyta dociera do pozycji 2 UK Album Chart. W tym samym roku Midge wspólnie z Bobem Geldofem komponują utwór „Do They Know It’s Christmas?” będący zaczynem do wielkiego koncertu charytatywnego na rzecz głodującej Afryki – Live Aid.

 

W roku 2008 ku ogromnemu zaskoczeniu i radości setek tysięcy fanów na całym świecie, ogłoszona zostaje wiadomość o reaktywacji Ultravox po 23 latach ! Zespół wyrusza w trasę koncertową. Natomiast w roku 2012 zostaje wydany wspaniały album „Brilliant” – pierwszy po 28 latach album formacji w oryginalnym składzie. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje na całym świecie.

 

Podczas warszawskiego koncertu Fani z pewnością będą mogli usłyszeć wiele niezapomnianych, i tak ważnych dla muzyki rockowej utworów jak: „Dancing With Tears In My Eyes”, „The Voice”, „Hymn”, przepiękny „Vienna” a także „If I Was”, „Call Of The Wild”, „Cold, Cold Heart” czy „Breathe” zaśpiewanych przez jeden z najwspanialszych męskich głosów w muzyce rozrywkowej ostatnich 35 lat.

 

Bilety: przedsprzedaż 120 PLN / w dn. koncertu 140 PLN Support zostanie potwierdzony najpóźniej na 1 miesiąc przed występem.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły