Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Megadeth przedstawia świat wirtualnej rzeczywistości dla albumu Dystopia

Megadeth, Dystopia, thrash metal, heavy metal, hard rock

W związku z premierą najnowszego albumu Megadeth, zespół ogłosił, że zaoferuje swoim fanom skrajnie innowacyjne przeżycia w wirtualnej rzeczywistości. Grupa wyruszy do specjalnej jednostki dedykowanej kreowaniu wirtualnej rzeczywistości razem z reżyserem Blair’em Underwoode’m, gdzie wykonają i nagrają pięć utworów z "Dystopii": „Fatal Illusion”, “Dystopia”,  „The Threat Is Real”, “Poisonous Shadows” oraz “Post American World”. Underwood, członek DGA, wyreżyserował w 2009 roku niezależny obraz „The Bridge to Nowhere”, a także wiele teledysków, filmów krótkometrażowych i reklam.

Obecnie pracuje przy hicie telewizji ABC „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”. Występ zespołu będzie osadzony w upadłym mieście Dystopii, stworzonym na potrzeby nowego teledysku Megadeth „The Threat Is Real”. Next Galaxy Corp., wiodący deweloper innowacyjnych rozwiązań wykorzystując wszechogarniającą użytkownika technologię rzeczywistości wirtualnej stworzy otaczający zespół świat Dystopii, który fani będą mogli odwiedzić i poznawać. Od 22 stycznia 2016 fani będą mogli zakupić specjalny zestaw Deluxe CD package, w którego skład wejdzie nowy album, gogle Wirtualnej Rzeczywistości CEEK wraz z instrukcją, a także kod rejestracyjny pozwalający na uruchomienie i przeglądanie ekskluzywnej zawartości, dostępnej w dniu premiery albumu. 

"Dystopia", zawierająca 11 nowych utworów będzie dostępna w podstawowej wersji zarówno na CD jak i winylu, a także w formie cyfrowej od 22 stycznia. „Fatal Illusion”, pierwszy singiel promujący album wywołał natychmiastowe pochwały w prasie - Rolling Stone napisał o nim: „…ciężka, upiorna gitara… tuż przed kopnięciem jazzowego basu i galopującego thrashowego riffu, który zabiera nas do początków kariery zespołu”. 

Z muzycznym architektem i wizjonerem, Dave’m Mustaine’m u steru, Dystopia została nagrana w Nashville w Teksasie i zmiksowana przez Josh’a Wilbura (Lamb of God, Gojira, Avenged Sevenfold). Pozostali muzycy Megadeth współpracujący przy wydawnictwie to nowy członek Kiko Loureiro (poprzednio występujący w Angra), David Ellefson na gitarze basowej oraz perkusista Chris Adler, który aby nagrać Dystopię, czasowo zawiesił współpracę z Lamb of God. Rezultat wskazuje na czysty powrót do formy, z dodatkiem świeżej krwi i zastrzykiem kreatywnej energii zaaplikowanym prosto w nowy album zespołu.

Niedawno Megadeth ogłosił szczegóły północnoamerykańskiej części trasy Dystopia World Tour, która rozpocznie się w Dallas, w Teksasie 20 lutego 2016 roku. Trasa po Stanach Zjednoczonych obejmie 12 stanów i Kanadę. Więcej informacji na www.megadeth.com.

Megadeth wypłynęło na scene 30 lat temu, wymyślając i prezentując nowy gatunek muzyki, wraz ich albumem Killing Is My Business… And Business Is Good! (niedawno uznany przez VH1 jako Najlepszy Debiutancki Album Thrash Metalowy Wszechczasów). Zespół sprzedał ponad 38 milionów płyt na całym świecie, uzyskał powszechne uznanie (m.in. w postaci 11 nominacji do nagród Grammy®) a także zdobył kolejno 5 platynowych płyt w tym za album Countdown to Extinction z 1992 roku sprzedany w 2 milionach egzemplarzy.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły