Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Madball - Demonstrating My Style

Demonstrating My Style, hardcore, Madball

"Demonstrating My Style" to duga płyta legendy nowojorskiego hardcorea i współtwórcy sceny - Madball. Pełna wigoru i energii muzyka idzie w parze z przekazem propagującym własny styl życia i ocierającym się o problemy charakterystyczne dla ludzi ze swojego otoczenia. Można powiedzieć, że jest to w stu procentach klasyczna pozycja tej legendarnej grupy.

Dwadzieścia siedem minut i aż czternaście kawałków, a właściwie to piętnaście, bo jeden jest ukryty. To świadczy o prędkości z jaką porusza się Madball. Utwory są krótkie, ale niezwykle dynamiczne i naszpikowane wybuchową mocą. Ostre gitary wtórują krzykliwemu wokalowi, który bezpośrednio uderza w we wszelkich fałszywców i niedowiarków obwieszczając światu, że "Hardcore still lives!'. Taki jest tytuł i tekst trwającego siedem sekund kawałka, ale taki jest też główny temat albumu. Po za tym można wyróżnić takie wątki jak przywiązanie do rodziny, uzależnienia od narkotyków, samobójstwa i w ogóle opis rzeczywistości, z której zespół się wywodzi.

Wszystko jest do siebie dość podobne i Madball nie zbacza z głównej, obranej przez siebie, drogi. Od początku dźwięki uderzają żywiołowo i od razu człowiekowi głowa zaczyna podrygiwać. Najbardziej przebojowy jest czwarty "Pride (Times Are Changing)". Ma wkręcający refren i moim zdaniem jest najbardziej udaną pozycją na płycie. Jak już jednak wspomniałem poziom całości jest wyrównany,

Brakuje mi może bardziej rozbudowanych gitar. Owszem jadą elegancko i perkusja łupie przyzwoicie, ale solówek czy bardziej indywidualnych zagrywek tu nie uświadczymy. Myślę, że gdyby dołożyć tu trochę więcej grania to płyta byłaby jeszcze lepsza. No, ale koncepcja widać była inna i na pewno się sprawdziła. Daje to kopa i o to przecież chodziło.

 

Tracklsta:

01. Demonstrating My Style

02. Unity

03. Live Or Die

04. Pride (Times Are Changing)

05. Streets Of Hate

06. Back Of The Bus

07. Hardcore Still Lives!

08. Nuestra Familia

09. 5-0

10 .Addict

11. True To The Game

12. Godfather

13. In Memory Of...

14. Ball Of Destruction

Wydawca: Roadrunne Records (1996)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły