Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Lorien

Lorien, Gothic, IndustrialZałożycielami Lorien są Wojciech Król (instrumenty klawiszowe), Piotr Kazała (gitara, wokal), Jacek Skrzyński (gitara basowa). W pierwszym składzie na drugiej gitarze grał Marcin Prykiel. Początkowo zespół grał z automatem perkusyjnym później do składu dołączył Rafał Głogowski (po nagraniu demo). Pierwsze koncerty, między innymi Festiwal Muzyki Gotyckiej i Industrialnej Castle Party w Bolkowie, Kl...ub Remont, Przegląd Rockowy w Radomiu (I nagroda), emisja pierwszych utworów Lorien w Programie III Polskiego Radia oraz w innych stacjach. W roku 1996 wyszło pierwsze demo Lorien.
Podczas nagrań do zespołu dołączyła Inga Habiba. Grali wtedy koncerty z amerykańską grupą Universal Black i Castle Party. Zdobyli I nagrodę w Festiwalu Rockowym w Wyszkowie. Od roku 1997 zaczęli regularne koncerty między innymi Castle Party obok takich zespołów jak P.Vampire, Fading Colours czy Silver Death. Zaowocowały on kontraktem z wytwórnią płytową Black Flames Productions. Materiał został zrealizowany w studiu Selani przez Docenta, nieżyjącego już perkusistę grupy Vader oraz lidera niemieckiej formacji Head on Fire – Falka Lohoffa. W roku 1998 ukazła się premiera płyty Lothorien w Polsce (Black Flames Prod.),USA i Australii (nakładem Venture Beyond Records). W zachodniej Europie materiał pojawia się w sprzedaży za pośrednictwem szwedzkiej wytwórni Music Art. Szereg koncertów promujących płytę, między innymi kolejny występ na Festiwalu Castle Party. 
W roku 1999 grupa dawała koncerty w całym kraju, między innymi występ na żywo w Radiu dla Ciebie, koncert w Poczdamie z niemieckim zespołem Sepulcrum Mentis. Zmiany w grupie nastąpiły w roku 2000. Rafała zastąpił Jacek Sokołowski. W tym też roku wystąpili na Vampira Festival w warszawskiej Proximie. Lorien nagrywa własną wersję utworu Fight grupy The Cure, która ukazuje się na składance Prayers for Desintegration. Tribute to The Cure (Black Flames Prod.). Na przełomie 2001 i 2002 roku zakończyli prace nad realizacją nowej płyty. Nakręcili też pierwszy teledysk – premierę miał w programie Studio Orzech w TVP1, premiera nowych nagrań w radiu. Powstał też klip do piosenki Czarny kwiat lotosu (autor Kamil Dąbkowski). W tym też czasie skład zespołu zmienił się. Na basie zaczął grać Grzegorz Chudzik, na gitarze Marcin Mentel. Zespół występował na żywo w programie Tenbit, w programie Bar, Rower Błażeja, VIP, VIVA Polska raz lokalnych telewizjach w innych miastach (np. TVP Rzeszów).Po nagraniu demo"Nawet"zespół zawiesił działalność.W 2013 wrócił do kraju pierwszy perkusista Lorien- Rafał Głogowski i po wspólnym spotkaniu z pozostałymi członkami zespołu Ingą i Piotrem spontanicznie reaktywowano zespół.Do kapeli doszedł basista Wincent znany z takich kapel jak Amuse me czy Skowyt. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

Aktualny skład:
Inga Habiba - wokal
Piotr Kazała - gitara
Rafał Głogowski - bębny
Tomik "Wincent"Wincenciak - gitara basowa

Fanpage: www.facebook.com/lorien2013
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły