Zadra
Ohlsson
Recenzje :

Liholesie - Boundless Thirst For The Outside

Liholesie, ambient, Boundless Thirst For The Outside, neofolk

Liholesie jest rosyjskim projektem wykonującym leśny ambient. „Boundless Thirst For The Outside” jest już czwartym albumem opatrzonym tą nazwą, a wydany on został w 2008 roku w wersji dwujęzycznej, gdyż wszystkie napisy wydrukowane są jednocześnie w języku rosyjskim i angielskim. Od razu też muszę nadmienić, że jest to jedna z najlepszych płyt z podobnej scenerii, jakie miałem możliwość usłyszeć.

 

Atmosfera albumu jest oczywiście ponura i rozlana po odległych pustkowiach. Na podmokłych łąkach, w oszronionych zagrodach i pod pochmurnym niebem pląsają beztroskie, niesione z wiatrem, dźwięki. Specjalnie piszę, że pląsają, bowiem w muzyce Liholesie dużo jest melodii i to czasem nawet całkiem skocznej. Ambientowe pejzaże wzbogacone są o wręcz neofolkowe piszczałki i zagrywki. Do tego sporo różnych dzwoneczków, tamburynów, kręciołków i bębnów. Wszystko to tworzy płynne i zgrabne konstrukcje muzyczne, które otulają zamglony obraz i koją zmarznięte myśli. W końcu zaczyna to tańczyć i wkręcać, aż wszystko nagle zdaje się przewijać w doskonałej harmonii i symbiozie. To właśnie jest piękne kiedy ambient staje się muzyką i to świetnie poukładaną, wielowarstwową i pociągającą.

Są oczywiście i bardziej tajemnicze motywy, odgłosy przyrody, jakieś szumy i uderzenia. Wszystko to miesza się ze sobą tworząc bogaty w glony, bakterie i porosty ekosystem. Świat odludny, ale jakże tętniący życiem i urozmaicony. Bardzo dobre pomysły, aranżacje i linie melodyczne. Scenariusze misternie podobierane, trafiające w duszę i umysł. Nic tylko odpłynąć…

 

Tracklista:

1. Under A Leaden Sky
2. Boundless Thirst For The Outside
3. In Silence And Despair
4. Ravens
5. In Desolate Fields
6. The Eternal Wandering
7. The Sawn-Song
8. At The Gates
9. Towards New Losses... Towards Empty Horizons...

Wydawca: Assavlt (2008)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły