Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Kultowa Metalmania powróci w 2017 roku

metalmania, spodek, katowice, metal, rock, paradise lost, moonspel, music, festiwal

O powrocie legendarnego festiwalu Metalmania mówiło się już od dawna. Nigdy jednak nie doszło to do skutku. Wszystko wskazuje na to, że tym razem metalowa feta faktycznie znów uderzy. Będzie to już XXIII edycja tego festiwalu, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w katowickim Spodku. Miłośnicy ciężkich brzmień dobrze znają Metalmanię - niektórzy zaliczyli wszystkie jej odsłony. Do tej pory na jednej scenie spotkali się tacy artyści jak: Paradise Lost, Moonspell, Judas Priest, Megadeath, Kreator, Nevermore, Dimmu Borgir, Acid Drinkers, Behemoth, Vader, Turbo, KAT. 

Lista uczestników jest znacznie większa i tym bardziej cieszy fakt, że znów będzie uzupełniona. Jakie gwiazdy  metalowego świata zaprezentują się w przyszłym roku? Tego dowiemy się już wkrótce, choć fani srogiego łomotu z pewnością mają już swoje typy.

Historia Metalmanii sięga 1986 roku, gdy powołał ją do życia Tomasz Dziubiński - zmarły w 2010 roku dziennikarz muzyczny (a także redaktor naczelny polskiej edycji Metal Hammer) i producent - założyciel firmy Metal Mind Productions, która jest organizatorem również przyszłorocznej edycji festiwalu. Metalmania po raz ostatni zabrzmiała 8 marca 2008 roku, w katowickim Spodku. Mogliśmy wtedy podziwiać takie zespoły jak: Satyricon, Overkill, The Dillinger Escape Plan oraz Megadeth. Na czas remontu obiektu, w którym odbywały się festiwale, wydarzenie zostało przeniesione do warszawskiego klubu Stodoła, ale już pod innym szyldem - Metalmania Fest 2009, która miała miejsce 7 marca 2009 roku. 

Komentarze
Yngwie : hmmm, ale to musielibyśmy się bardzo precyzyjnie zgrać, zwłaszcza w...
Devon : Muzycznie to aktualnie nie ma chyba takiej kapeli, która jednocześnie pasowa...
Yngwie : Muzycznie to aktualnie nie ma chyba takiej kapeli, która jednocześnie pasowa...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły