Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Kiev Office - Zagjinjonô darga

Kiev Office, rock, folk, post-punk, folk rock

Jako szósty singiel promujący ósmy album gdyńskiego Kiev Office, zespół opublikował utwór "Zagjinjonô darga". Teledysk przygotował Robert Suszko. Nowy długograj grupy zatytułowany jest "Gjinjenjé". Termin jego premiery, której towarzyszyć ma koncert w gdyńskim klubie Ucho, to 5 lutego 2022 r. Wydarzenie przełożono z 29 grudnia. Materiał z concept albumu zainspirowany został dziejami i legendami Słowińców.

Grający różne odmiany rocka Kiev Office powstał w 2007 roku w Gdyni. Zespołem dowodzi Michał "Goran" Miegoń. Obecnie towarzyszą mu Maciej Bandur, Marcin Lewandowski i Krzysztof Wroński.

Album "Gjinjenjé" poświęcony jest historii Słowińców i legendom z okolic jezior Łebsko i Gardno. Jego tytuł w języku kaszubskim oznacza "zanikanie". Jako goście na albumie wystąpili m.in. Tadeusz Kulas z Raz Dwa Trzy, Konstanty Kostka z Klawo, Paweł Przyborowski i Maja Domachowska z Kwiatów, Joanna Kucharska z Lonker See, Mateusz Bartoszek z Żurawi i Kurkiewicz. Autorem okładki jest Krzysztof Wroński. Dotychczasowe single promujące "Gjinjenjé" to: "Mjizë dvjema vjídama", "Rto", "Nie ma znowu nas", "Gjinjenjé", "Du bist hijr, also holl uut" i "Zagjinjonô darga".

W przedsprzedaży bilety na koncert Kiev Office i gości, który ma się odbyć 5 lutego 2022 r. w klubie Ucho w Gdyni, kosztują 25 zł. W dniu wydarzenia cena ma wynosić 35 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=n93ZxVeNemU

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły